KYK Bursları yatmayanlar ne yapmalı? Burs paraları ne zaman yatacak?

KYK Bursları yatmayanlar ne yapmalı? Burs paraları ne zaman yatacak?

Üniversite öğrencileri bu ay KYK tarafından yatırılmayan burs ödemelerin sosyal medyada gündeme getirdi. Bunun üstüne KYK açıklama yaptı. KYK Bursları yatmayanlar ne yapmalı? Burs paraları ne zaman yatacak? sorularının cevaplarını sizler için araştırdık.

Üniversite eğitimi gören gençlerden birçoğu bu ay burs ödemelerini alamamasından dolayı KYK bursların kesilip kesilmemesine dair tartışmalar sosyal medyada gündem oldu. KYK sosyal medyada yaşanan tartışmalarla ilgili bir açıklamada bulundu. Yapılan açıklama neticesinde Bakanlıktan burs ve kredi alan öğrencilerin taahhüt gereğince eğitim durumundaki değişiklikleri 1 ay için de Genel Müdürlüğe bildirmek zorunda olduğunu belirterek, eğitim bilgileri güncel olarak düzenlenmemiş öğrencilerin ödemelerinin bu sebepten ötürü yatırılmadığı açıklandı.

KYK açıklamasında şu ifadelere yer verildi; Sevgili öğrencilerimiz, Bakanlığımızdan burs/kredi alan öğrencilerimiz imzaladıkları taahhüt gereğince eğitim durumlarındaki degişiklikleri en geç 1 ay içerisinde Genel Müdürlüğümüze bildirmekle yükümlüdür. YÖKSİS üzerindeki eğitim bilgileri güncel olmayan öğrencilerimize burs/kredi ödemesi yapılamamaktadır. Bu sebeple bu ay burs/kredi ödemeleri yapılmayan öğrencilerimizden e-devlet üzerinden nakil başvurusu yaparak bilgilerini güncelleyen, durumu uygun olan ve nakli gerçekleşen öğrencilere ödeme zamanında ödeme yapılacaktır. Konuyla ilgili bilgilelerinizi e-devletten takip edebilirsiniz. İyi günler dileriz. Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü