KYK bursları neden yatmadı? KYK iptal mi edildi? KYK'dan Burs duyurusu

KYK bursları neden yatmadı? KYK iptal mi edildi? KYK'dan Burs duyurusu

KYK bursları yatırılmayan öğrenciler internet üzerinden “KYK bursları neden yatmadı?” sorusunun yanıtını araştırmaya başladılar. KYK burslarının iptal edildiği yönünde düşüncelerin ortaya çıkması sonrasında KYK Genel Müdürlüğü’nden burs duyurusu yapıldı…

Üniversitede eğitim görmekte olan öğrencilerden bazıları KYK burslarının yatırılmaması sonrasında KYK burslarının kesilip kesilmediğiyle ilgili belirsizlikler yaşadılar. Öğrenciler tarafından intenet üzerinde büyük tartışma konusu haline gelen burslarının yatırılmaması konusu hakkında beklenen açıklama ise Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü tarafından yapıldı.

Kredi Yurtlar ve genel Müdürlüğü tarafından KYK burslarının ödemeleri ile ilgili yapılan açıklamada, kredi alan öğrencilerin taahhüt gereğince eğitim durumlarında yaşanan değişiklikleri 1 ay içinde Genel Müdürlüğe bildirmekle sorumlu oldukları anımsatıldı ve eğitim bilgileri güncellenmemiş olan öğrencilerin ödemelerinin bu sebepten gerçekleştirilmediği ifade edildi.

Ayrıca bu ayki ödemeleri gerçekleştirilmeyen öğrencilerden e-devlet sistemi üzerinden nakil başvurusunda bulunarak bilgilerini güncelleyen ve durumu uygun olup nakli tamamlanan öğrencilere ödemelerin olması gereken zamanda gerçekleştirileceği aktarıldı. Konuyla ilgili bilgilerin e-devlet sistemi üzerinden takip edilebileceği belirtilerek açıklamaya son verildi.