KYK burs ödemeleri neden gecikti? Temmuz 2020  Kyk bursları ne zaman ödenecek?

KYK burs ödemeleri neden gecikti? Temmuz 2020 Kyk bursları ne zaman ödenecek?

KYK tarafından öğrencilere verilen KYK bursunun temmuz ayı ödemeleri gecikti. Bazı öğrencilere yatırılmayan bursların neden geciktiğine dair açıklama KYK tarafından gelirken, ne zaman ödeneceği ise netliğe kavuştu.

Üniversite öğrencilerine her ay düzenli olarak ödenen KYK burslarında bu ay bir gecikme meydana geldi. Temmuz ayı KYK burslarında yaşanılacak bazı gecikmeler olabileceğinden bahsediliyordu. Her ayın 6. günü ile 10. Günü arasında öğrencilerin hesabına yatırılan burslar Temmuz ayında bu şekilde yatırılmadı. Tüm öğrencileri kapsamayan bu durumda bazı öğrencilerin burs ödemelerinde gecikme meydana geldi. Bu konu hakkında açıklama Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü’nün Twitter hesabından gerçekleştirildi.

Tüm üniversite öğrencilerinin temel ihtiyacı için önemli bir yeri olan KYK bursu, çoğu öğrenci için bu ay yatırılmadı. İhtiyaç sahibi öğrenciler için ayrı bir önem taşıyan konu hakkında beklenen açıklama sonunda geldi.

KYK tarafından burs açıklaması geldi!

Temmuz ayı bazı öğrencilere yatırılmayan KYK bursları hakkında açıklama Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü Twitter hesabından yapıldı. Açıklamada bazı öğrencilerin neden burs alamadığı konusu açıklığa kavuştu. Yapılan açıklamada şu an için sistemde öğrencinin eğitim bilgileri güncel değil ise burs ödemesinin o öğrenciye yapılmayacağından bahsedildi. Öğrenciler tarafından imzalanan taahhütnameye dikkat çeken açıklamada, eğitim durumunda değişikliğe giden öğrencilerin bu durumu 1 ay içinde güncellemeleri gerektiği belirtildi. Ayrıca zamanında yapılan nakil işlemleri ile ilgili bilgilerin güncellenmesinin ardından öğrencilerin burslarını alabilecekleri açıklandı. Konu hakkında bilgi almak isteyen öğrenciler e-devlet sistemi üzerinden güncel durumu takip edebilir ve bilgi alabilir.