KPSS-2020/9 Sözleşmeli personel alımı tercih başvuruları başladı

KPSS-2020/9 Sözleşmeli personel alımı tercih başvuruları başladı

Tarım ve Orman Bakanlığı MGM için sözleşmeli olarak alınacak adayların tercih başvuruları ÖSYM'nin yaptığı açıklama ile başladı. 8 Temmuz itibariyle başlayan tercihler, 13 Temmuz 2020 tarihine kadar devam edecek.

ÖSYM tarafından bugün yapılan açıklamada sözleşmeli personel alımı hakkında bir duyuru yayımlandı. KPSS 2020-9 adı altında yayımlanan duyuruda sözleşmeli personel adayları, Tarım ve Orman Bakanlığı MGM alanlarında iş imkanı bulacaklarına dair bilgiye ulaştı.

ÖSYM’nin resmi sitesinden yapılan bu açıklama ile birlikte Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü’ne sözleşmeli personel alımı yapılacaktır. Başvuru yapacak adayların 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesince istihdamının sağlanacağı açıklandı. Yeni açıklanan istihdama başvurmak isteyen adaylar, bugün saat 10:00 itibariyle ÖSYM’nin sitesinden Tarım ve Orman Bakanlığı Meteoroloji Genel Müdürlüğü KPSS 2020-9 Tercih Kılavuzuna erişebileceklerdir.

Adaylar için 8 Temmuz 2020 tarihinde başlayacak olan tercihler, 13 Temmuz 2020 saat 23:59’a tarihine kadar yapılabilecektir.

Tercih hakkında detaylı bilgilere ulaşmak isteyen adaylar, KPSS 2020-9 EK bölümünden ulaşılacaktır. Ek bölümüne ulaşmak için adaylar ÖSYM’nin resmi intenet sitesine T.C. Kimlik numarası ve şifresi ile giriş yaparak erişim sağlayabileceklerdir. Personel adayları tercihlerini yapmadan önce Tercih Kılavuzu’nu inceleyerek tercihlerini orada yer alan kurallara uygun şekilde yapmalıdır.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.