KPSS 2019/6 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercihlerinde taban puan kaça kadar düşer? KPSS 2019/6 tercih sonuçları bekleniyor

KPSS 2019/6 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercihlerinde taban puan kaça kadar düşer? KPSS 2019/6 tercih sonuçları bekleniyor

Memur olmak isteyen adayların girdiği KPSS 2019/6 tercih sonuçları ne zaman açıklanacak? KPSS tercihlerinde taban puan kaça kadar düşer? KPSS 2019/6 tercih sonuçları adaylar tarafından heyecanla bekleniyor.

KPSS 2019/6 TERCİH SONUÇLARI

KPSS sonuçları ile ilgili Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi Banaklığı tarafından bir duyuru yayınlandı. Duyuruya göre 2300 kişiden fazla kadro için tercihler alınmıştı. Tercihler alındıktan sonra adaylar gözlerinin sonuçların açıklanacağı güne çevirdi.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı içerisine birçok şehre farklı kadrolarda binlerce kişi alınacağı açıklandı. KPSS 2019/6 kapsamında alınacak bu çalışanlar için mülakat olmayacak.

KPSS PUAN SIRALAMASINA GÖRE ATAMA OLACAK

KPSS’ye giren adayların memur olabilmesi için en az lise mezunu olması gerekmektedir. Atamalar KPSS puan sıralamasına göre değişmektedir. KPSS puanı yüksek olan adayların ataması daha kolay olacaktır. Başvurular yapıldı. Adaylar için mülakat düzenlenmeyecek.

KPSS SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına alınacak binlerce memur KPSS’den sonra tercihlerini yaptı. Tercihler 27 Kasım 2019 tarihinde gerçekleşti ve tercih için yatırılması gereken ücretin son günü 28 Kasım 2019 tarihiydi. Şimdi sıra sonuçların açıklanmasında.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.