Kapsayıcı Eğitim Nedir? Kimler Kapsayıcı Eğitimden Faydalanabilir? Kapsayıcı Eğitim Detayları

Kapsayıcı Eğitim Nedir? Kimler Kapsayıcı Eğitimden Faydalanabilir? Kapsayıcı Eğitim Detayları

UNICEF tarafından geliştirilen kapsayıcı eğitim nedir? Kimler kapsayıcı eğitimden faydalanabilir? Kapsayıcı eğitimin ilk basamağının hayata geçirileceği belirtiliyor.

Dünya genelinde herkes eşit seviyede eğitim alamamaktadır. Seviyenin yanı sıra bazı ülkelerde halen kız çocukları okullara gönderilmemektedir. Ülkelerde yaşanan hadiseler, gelenekler ve örfler sebebiyle eğitim hakkının tanınmasının önüne geçilmektedir. Dini unsurlar, mültecilik, düşük gelir gibi etmenler birçok ülkede ne seviyede eğitim alabileceğinizi doğrudan belirlemektedir. Bundan dolayı da UNICEF tarafından Kapsayıcı Eğitim konusu gündeme getirilmiştir.

Kapsayıcı Eğitim Detayları

Kapsayıcı Eğitim Projeleri, son aylarda gündeme gelen bir eğitim destek programıdır. Üç farklı basamakta ilerlenecek bu projenin ilk aşamasında Suriyeli Öğretmenlerin eğitileceği belirtiliyor. UNICEF, Geçici Eğitim Merkezleri’nde Suriyeli öğretmenlerin eğitimine başlayacak. Suriye’nin eğitim standartlarının geliştirilebilmesi için UNICEF’in gündemde yer verdiği Kapsayıcı Eğitim projesinin dünya geneline yayılması bekleniyor.