Eba canlı ders katılımı zorunlu mu?  EBA TV canlı derslerde yoklama alınıyor mu?

Eba canlı ders katılımı zorunlu mu? EBA TV canlı derslerde yoklama alınıyor mu?

Koronavirüs salgını nedeniyle EBA TV üzerinden dersler yapılıyor. EBA’nın canlı derslerine katılımın zorunlu olup olmadığı merak ediliyor. EBA TV canlı derslerde yoklama alınıyor mu diye soranlar için işte, cevabı…

Yeni tip Koronavirüs salgını nedeniyle uzaktan eğitime geçilmesiyle birlikte EBA platformu üzerinden dersler yapılmaya devam ediyor. EBA üzerinden derslerin yapılmasıyla, öğrenciler ve veliler, derse katışım zorunlu mu diye araştırmaya başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Koronavirüs salgını nedeniyle okullarda yüz yüze eğitime ara verildi. Uzaktan öğretim dönemi başladı. Uzaktan eğitim döneminde dersler, EBA üzerinden gerçekleşiyor. EBA üzerinde canlı sınıflar ve canlı dersler yer alıyor. Böylelikle online olarak derslere katılım sağlanıyor. Geçen hafta yoğunluk nedeniyle sadece 8.sınıf ve 12.sınıf öğrencileri için erişime açılmıştı fakat son güncelleme ile erişim ilkokul 3 ve 4. Sınıflara da açıldı. EBA üzerindeki canlı derslerde yoklama alınıp alınmayacağını merak ediliyordu. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, EBA üzerindeki canlı derslerde yoklama alınmayacağını ifade etti.

Bununla birlikte bu seneye özel yapılacak olan LGS ve YKS sınavlarında son sınıf öğrencilerinin 2.dönemindeki konulardan sorumlu olmayacağı açıklanmıştı.