EBA 3 GB turkcell operatöründen  nasıl alınır?

EBA 3 GB turkcell operatöründen nasıl alınır?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından alınan tatil kararı ile beraber ikinci haftadan itibaren uzaktan eğitim yapılacağı ifade edildi. Uzaktan eğitimlere katılabilmek için gereken internetin alınması için herkese 3 GB internet verileceği bildirildi. Peki EBA 3 GB turkcell operatöründen nasıl alınır? İşte internet elde etme yöntemi…

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk tarafından yapılan açıklama sonrasında okulların 2 hafta süreyle tatil edildiği öğrenildi. Yapılan açıklamanın devamında tatilin ikinci haftasından itibaren uzaktan eğitim uygulanacağını bildirildi. Uzaktan eğitimlerden herkesin faydalanabilmesi için tüm operatörler tarafından 3 GB intenet verileceği açıklandı.

Bu açıklamanın yapılması sonrasında Turkcell operatörünü kullanan vatandaşlar nasıl 3 GB intenet alabileceklerini araştırmaya başladılar. Turkcell operatörünü kullanan vatandaşlardan EBA BiP kanalına abone olanları yalnızca EBA sisteminde kullanabilmek için 3GB intenetlerini alabilmektedirler. Bu intenetin alınabilmesi için BiP uygulamasının indirilmesi gereklidir.