E Okul Veli Bilgilendirme Giriş - E Okul VBS girişi ile 2019 Sınav Sonuçları ve Devamsızlık Sorgulama

E Okul Veli Bilgilendirme Giriş - E Okul VBS girişi ile 2019 Sınav Sonuçları ve Devamsızlık Sorgulama

Devletimizin sunduğu güzel imkanlardan biri olan E-Okul sistemi velilerin, öğrencilerin ve öğretmenlerin işini kolaylaştırıyor. Artık 2018-2019 eğitim öğretim yılının sonları yaklaştıkça herkes e-okul sisteminin nasıl kullanıldığını merak etmeye başladı. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemine nasıl giriş yapılır? E Okul VBS girişi ile 2019 sınav sonuçları sorgulanır mı? Karne heyecanıyla yanıp tutuşan öğrenciler notlarını merak ediyor. İşte detaylar…

Öğrenciler 2018-2019 eğitim öğretim yılı boyunca okula gidip gelerek ter döktü. Emeklerinin karşılığını almak isteyen öğrenciler, girdikleri sınavların sonuçlarını merak ediyor. Çünkü kaneleri hakkında bilgi edinmek istiyorlar. Öğretmenler, öğrencilerin sınav notlarını e-okul sistemine girmektedir. Bu sisteme veliler de girmektedir. Böylece veliler de istedikleri yerden çocukları ile ilgili bilgilere ulaşabilmektedir. Velilerin girdiği sistem E Okul Veli Bilgilendirme Sistemidir.

E OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ EKRANI

Veli Bilgilendirme Sistemi (VBS) sayesinde takdir teşekkür hesaplama, sınav sonuçları ve devamsızlık sorgulama gibi işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

E-OKUL SİSTEMİNE NASIL GİRİŞ YAPILIR?

E OKUL GİRİŞ YAPMAK İÇİN TIKLAYINIZ

E-okul sistemine giriş yapabilmek için şu aşamaları uygulamanız gerekmektedir:

  1. E Okul Veli Bilgilendirme Sistemi'ne giriş yapmak için öncelikle e-okul.meb.gov.tr adresini ziyaret edin.
  2. Ardından pencerenin sağ tarafında sizden istenilen (TC kimlik numarası, okul numarası) bilgilerini hatasız bir şekilde doldurunuz.
  3. Ardından sistem üzerinden sınav sonuçları, sözlü notları, kane notu, ders programı ve daha birçok bilgiye ulaşabilirsiniz.

E-OKUL VBS GİRİŞ İLE KARNE NOTLARI NASIL ÖĞRENİLİR? TAKTİR TEŞEKKÜR NASIL HESAPLANIR?

Veliler çocuklarının notlarını merak ediyorlar. Çocuklarınızın notlarını öğrenmek için 'e-Okul Veli Bilgilendirme Sistemi ekranı' üzerinden giriş sağlamanız gerekli. E Okul Öğrenci Girişi kane notlarını son derece kolay bir şekilde sorgulayabilirsiniz.

E-okul VBS ile E-okul öğrenci girişi kane notları bölümüne giriş sağlayarak öğrenci veya veliler kane notlarını, kane notu ortalaması hesaplama, dönem sonu başarı belgesi olan takdir ya da teşekkür belgesi alıp alamayacağını bilgisine ulaşabilir.