CHP'li Gürer'den öğrenci affına yönelik kritik açıklama ve çağrı

CHP'li Gürer'den öğrenci affına yönelik kritik açıklama ve çağrı

Cumhuriyet Halk Partisi'nin Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, 2015 yılından beri birçok kişinin merakla beklediği öğrenci affıyla ilgili kritik açıklamalarda bulundu. Gürer, yetkililere öğrenci affı için açıklama ve çağrı yaptı.

En son 2014 senesinde üniversitelerden uzaklaştırılan ve kaydı silinen öğrenciler için bir af düzenlemesine gidilmiş, binlerce öğrenci eğitim kurumlarında eğitimlerine kaldıkları yerden devam edebilme imkanına sahip olmuştu. 4 seneyi aşkın bir süredir gerçekleşmeyen öğrenci affı uygulaması için beklemekte olan binlerce kişi ise yeni bir uygulama için haber bekliyor.

Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer Açıkladı

En son 2014'te üniversiteli öğrencilerin yeniden kurumlarına dönebilmesini sağlayan afla ilgili konuşan Gürer, bir kanun teklifi verdiğini ve öğrenci affı bekleyen binlerce kişi için çalışmalarını sürdürdüklerini aktardı. YÖK tarafından aktarılan bilgilere göre 500 bine yakın kişinin af için beklediğini ifade eden Gürer, okuldan uzaklaştırılanların yeniden eğitime kazandırılması ve bunun bir hak olduğunun da altını çizdi.