BİLSEM Sonuçlarının Açıklanma Tarihi Değişti! İşte Bilsem Sınavı Yeni Açıklanma Tarihi

BİLSEM Sonuçlarının Açıklanma Tarihi Değişti! İşte Bilsem Sınavı Yeni Açıklanma Tarihi

Milli Eğitim Bakanlığı, 29 Mart 2019 günü açıklanması beklenen BİLSEM sonuçları hakkında ''Sonuçların açıklanma tarihi değişti.'' açıklamasını yaptı. Yeni takvim Bakanlığın sosyal medya hesaplarında yer aldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, 29 Mart 2019 günü açıklanması beklenen BİLSEM sonuçlarının 19 Nisan 2019’da kamuoyuna duyurulacağını kaydetti. Bakanlık, başvuru sayısının tahmin edilen rakamın çok daha üstünde olduğu için sonuçların uzatıldığını duyurdu. Sonuç duyurusu için takvim değişikliğine gidildiği belirtildi.

25.12.2018 tarihinde onaylanmış olan takvim detaylarının sosyal medyadan paylaşıldığı belirtiliyor. Takvimde güncellenen bilgilere göre uygulama sonuçları 19 Nisan 2019 günü duyurulacak.

BİLSEM Nedir?

BİLSEM, özel yeteneği olduğu tespit edilen ilkokul öğrencilerinin en iyi şekilde eğitim almasını sağlayan kurumlardandır. Bilim ve Sanat Eğitim Merkezi’nin kısaltılmış bir ismi olarak BİLSEM, üstün yetenekli çocukları tespit etmektedir. Öğrenci seçimleri, Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yapılmaktadır.