Bilsem sınav sonuçları ne zamana çıklanacak? MEB 2020 Bilsem sınav sonuç takvimi

Bilsem sınav sonuçları ne zamana çıklanacak? MEB 2020 Bilsem sınav sonuç takvimi

Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı olarak hizmet vermekte olan BİLSEM'de öğrenciler yeteneklerine göre eğitimlere tabii tutulmaktadır. Veliler ve öğrenciler ''BİLSEM sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?'' sorusunun yanıtını araştırmaya koyuldu. İşte 2020 MEB BİLSEM sınav sonuç takvimi.

2020 yılı BİLSEM sınav sonuçlarına ilişkin velilerin heyecanlı bekleyişi devam ediyor. BİLSEM grup tarama uygulamaları Türkiye genelinde 4 Ocak 2020 günü başladı ve 1. 2. ve 3. sınıf seviyeleri tabletle grup yapılan BİLSEM sınavı 19 Nisan 2020 tarihine kadar sürecek.

BİLSEM nedir?

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde hizmet vermekte olan Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) ile ilkokulda özel yeteneği bulunan öğrencilerin tespit edilmesi ve özel yeteneklerin geliştirilebilmesi adına özel eğitim veren ve eğitim-öğretimi aksatmadan hizmet verilmesi amaçlanmaktadır. Bu sebeple de BİLSEM’lere yönelik yoğun bir ilgi söz konusu olmaktadır.

2020 BİLSEM sonuçları ne zaman açıklanacak?

19 Nisan 2020 tarihinden itibaren sona erecek BİLSEM sınavı sonrasında BİLSEM sonuçları duyurulacak. MEB’in yayınlamış olduğu BİLSEM sonuçlarının 22 Nisan 2020 günü duyurulması bekleniyor.

BİLSEM sonuçları açıklandıktan sonra adayları ne bekliyor?

BİLSEM sonuçlarında grup taramasını tamamlayan adaylar bireysel değerlendirmelere tabii tutulacak. 1 Haziran-28 Ağustos tarihleri arasında yapılacak mülakatlar sonrasında bireysel değerlendirme sonuçları meb.gov.tr adresinden 4 Eylül 2020 günü duyurulacak.