Bakan Selçuk açıkladı; Eğitim ve öğretim yardımının ödemeleri bugün başladı

Bakan Selçuk açıkladı; Eğitim ve öğretim yardımının ödemeleri bugün başladı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına verilecek olan eğitim ve öğretim yardımlarının bugün ödenmesine başladığını duyurdu.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı ve Yükseköğretim Kurulu kayıtlarından tespit edilen Şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına ödenmesi planlalanan eğitim ve öğretim yardımlarının bugün hesaplara yatıralacığını açıkladı.

19 bin 462 kişi yararlanacağı eğitim ve öğretim yardımları için evletin kasasından toplamda 55 milyon 717 bin 693 lira çıkacak. Bu ödemelerle ilgili herhangi bir müracaatın gerekmediğini belirten Bakan Selçuk, sadece kurumlar tarafından öğrenim seviyeleri tespit edilemeyenlerin yardımdan faydalanabilmeleri için yıl içerisinde müracaat etmeleri gerektiğini belirtti.

Şehit, harp ve vazife malulleri ve çocuklarına ödenecek olan yardım aylıkları; daha önce aldıkları Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Akbank, Burganbank, Denizbank, Fibabanka, Garanti Bankası, Ing Bank, İş Bankası, Şekerbank, Türk Ekonomi Bankası, Yapı ve Kredi Bankası ve PTT şubelerine yatacak. Yardım almamaış olan hak sahiplerinin ödemeleri ise Ziraat Bankası şubelerine gönderilecek.

Yardımdan faydalanan hak sahipleri ödemeleri alabilmeleri için T.C. kimlik numaraları ile bankaya müracaat etmeleri yeterli olacak.

Hak sahipleri ayrıca SGK'nın resmi intenet adresi olan 'https://uyg.sgk.gov.tr/EgitimOgretimYardimi' linkinden yine TC Kimlik numaraları ile giriş yaptıkları takdirde verilecek olan tutar ilgili bilgi alabilirler.