AÖF yaz okulu tarihleri ne zaman? Anadolu Üniversitesi yaz okulu için tarihleri açıkladı!

AÖF yaz okulu tarihleri ne zaman? Anadolu Üniversitesi yaz okulu için tarihleri açıkladı!

Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi’nden binlerce kişiyi yakından ilgilendirecek bir açıklama yapıldı. Anadolu Üniversitesi yaz okulu için tarihleri açıkladı! Açıklamanın yayınlanması ardından AÖF yaz okulunun ne zaman yapılacağı araştırılmaya başlandı…

Anadolu Üniversitesi’nce binlerce kişiyi yakından ilgilendiren önemli bir açıklama yapıldı. Geçen hafta yaz okulunun yapılacağına yönelik yapılan duyuru ardından bu kez de yaz okulunun gerçekleştirileceği tarihler açıklandı.

Önce İptal Edildi Sonra Tekrar Açıklandı

Anadolu Üniversitesi, Temmuz ayının ilk bölümünde yapmış olduğu açıklamasında yaz okulunun gerçekleştirilmeyeceğini ifade etmişti. Daha sonrasında binlerce öğrencinin bu duruma tepki göstermesiyle yeniden bir açıklama yapıldı. Bu açıklamada ise yaz okulunun iptal edilmesi kararının geri alındığı ve yaz okulunun gerçekleştirileceğine yer verildi. Son olarak Anadolu Üniversitesi yeni bir duyuru daha yayınladı. Duyuruda yaz okulunun yapılacağı tarihlerle ilgili ayrıntılara yer verildi.

Üniversite yönetimi ilk önce iptal edilen ancak sonrasında yoğun talep gelmesi nedeniyle yeniden yapılmasına karar verilen AÖF yaz okulunun Eylül ayında gerçekleştirileceğini açıkladı. O dönemde pandemi koşullarının elvermesi halinde yaz okulu sınavlarının yüzyüze yapılacağı, şartların el vermemesi halinde ise intenet üzerinden yapılacağı aktarıldı. Ayrıca yaz okulu başvuru takviminin Üniversitenin intenet adresinden duyurulacağı bildirildi.

Yaz Okulu Sınavları Neden Eylül Ayında?

Anadolu Üniversitesi tarafından yayınlanan açıklamada sınavların neden Eylül ayında yapılacağının gerekçesi olarak ise şu ifadelere yer verildi.

AÖF yaz okulu tarihleri ne zaman? Anadolu Üniversitesi yaz okulu için tarihleri açıkladı!