AÖF internetten online sınav nasıl olacak?

AÖF internetten online sınav nasıl olacak?

Anadolu Üniversitesi ''AÖF internetten online sınav nasıl olacak?'' sorusunun yanıtını merak eden adaylar için ayrıntıları paylaştı. İşte AÖF online sınav sistemine ilişkin detaylar.

Anadolu Üniversitesi’nin yapmış olduğu son dakika açıklamasında, 2019-2020 eğitimi öğretim yılı bahar döneminde ara sınavların intenetten yapılacağı bilgileri yer aldı. Anadolu Üniversitesi AÖF resmi web sayfasından yayınlanmış olan duyuruya göre sınavlar başladı ve 7 Mayıs tarihine kadar devam edecek.

AÖF sınav takvimi

AÖF’te bahar dönemi bahar dönemi vize dönemi 7 Mayıs 2020 saat 23.59’a kadar sürecek.

Sınav nasıl yapılacak

Anadolu Üniversitesi’nin yapmış olduğu açıklamaya göre;

Adaylar 20 günlük süreçte sorumlu oldukları ders veya derslerin sınavlarını istedikleri gün ve saatte sisteme giriş yaparak gerçekleştirebilecekler. Belirtilen tarihin son gününe kalınması bağlantı sorunlarına yol açabileceğinden son güne bırakılmaması uyarısında bulunuluyor. www.anadolu.edu.tr adresinden giriş yaparak adaylar sorumlu oldukları dersleri görüntüleyebilecekler. Diğer sınavlarda da olduğu gibi dersler 20 sorudan oluşacak ve soruları yanıtlayabilmek için 30 dakika süreniz olacaktır. Sınav başladığında ekrana yalnızca bir soru gönderilecek ve soruyu yanıtlayıp veya boş bırakarak sonraki sorulara ilerleyebileceksiniz.

Bütün soruları işaretledikten veya 30 dakikalık süre dolduğunda ‘’Bu dersin sınavı bitmiştir’’ uyarısıyla karşılaşacak ve bu uyarıyla birlikte sınavınız tamamlanmış olacaktır. 18 Nisan itibariyle eğer sınavınız tamamlanmadan herhangi bir gerekçeyle sınavınız sona ererse, 7 Mayıs’a kadar olan sınava kaldığınız yerden girerek sınavınızı tamamlayabileceksiniz. 7 Mayıs’a kadar sınavınızı tamamlayamamanız halinde sınav sistemi erişime kapatılır ve cevaplandırmadığınız bütün sorular boş bırakılmış kabul edilir.

Sınav ekranı erişime açıldı

Anadolu Üniversitesi AÖF resmi web sayfasından yayınlanan duyuru şu şekildedir;

"Açıköğretim, İktisat ve İşletme Fakülteleri 2019-2020 Bahar Dönemi Ara Sınavları 18 Nisan 09:00 - 7 Mayıs 23:59 tarihleri arasında gerçekleşecektir.’’

Adaylar sınava https://esinav.anadolu.edu.tr/ adresinden giriş yapabilecekler.