AÖF Bahar dönemi vize sınavları internet üzerinden nasıl olacak? Anadolu Üniversitesi'nden vize sınavları açıklaması

AÖF Bahar dönemi vize sınavları internet üzerinden nasıl olacak? Anadolu Üniversitesi'nden vize sınavları açıklaması

AÖF vize sınavlarının gerçekleştirileceği internet sitesi ile ilgili bazı açıklamalarda bulundu. Peki AÖF Bahar dönemi vize sınavları internet üzerinden nasıl olacak? İşte Anadolu Üniversitesi'nden yapılan vize sınavları açıklaması ve tüm detaylar…

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan son dakika açıklaması kapsamında intenet üzerinden yapılacak olan AÖF Bahar dönemi vize sınavları ile ilgili ayrıntılara yer verildi.

Sınavlar Ertelendi mi?

AÖF 2019-2020 Bahar Dnemi vize sınavlarının normal koşullar altında 18-19 Nisan tarihinde gerçekleştirileceği biliniyordu. Ancak koronavirüs nedeniyle sınavların ertelenmesine karar verildi ve sınavların ortalama 20 günlük süreç içinde gerçekleştirileceği ifade edildi.

Anadolu Üniversitesi tarafından yapılan son dakika açıklamasında şu ifadelere yer verildi.

"Anadolu Üniversitesi Açıköğretim İktisat ve İşletme fakültelerinin bahar dönemi ara sınavları, 18 Nisan-7 Mayıs tarihlerini kapsayan 20 günlük süreçte intenet tabanlı ortamlarda yapılacak."

Açıklamalar ışığında her ders için farklı bir sınav günü belirleneceği ve öğrencilerin intenet üzerinden her gün farklı bir sınava gireceği söylenebilmekte. Hangi dersin sınavının ne zaman yapılacağı ile ilgili herhangi bir detaya yer verilmeyen açıklama sonrasında yapılacak yeni bir açıklama ile bu soru işaretinin de giderilmesi bekleniyor.

Üniversite tarafından yapılan açıklamalarda AÖF Sınav Giriş Sistemi’nin 18 Nisan tarihinde erişime açılacağı ve sınavların yayınlanacak olan sınav takvimine göre bu adres üzerinden gerçekleştirileceği belirtildi.

Teknolojik gelişmeler ve tüm yenilikler anında telefonunda! Gündemdeki tüm haberler Gursesgazetesi mobil uygulamasını şimdiindir anında haberdar ol! -

Güncel haberlerden geri kalmak istemiyorsan, sen de bizi Instagram’da takip etmeye başla!

Türkiye ve dünyadan en yeni haberler her an karşında! Gursesgazetesi Facebook grubuna katılarak gündemdeki tüm gelişmelerden ilk önce sen haberdar ol!