AÖF 3 ders sınavı yapılacak mı?  AÖF 3 ders sınavı iptal mi edildi?

AÖF 3 ders sınavı yapılacak mı? AÖF 3 ders sınavı iptal mi edildi?

Öncelikle iptal edilen ancak sonrasında alınan karar ile yapılacağı açıklanan Anadolu Üniversitesi yaz okulundan sonra 3 ders sınavıyla ilgili de yeni bir gelişme yaşandı. AÖF 3 ders sınavının iptal edilmesi sonrasında sınava girecek olanlar taleplerini iletip iptal kararının kaldırılmasını beklemeye başladılar…

Bu yaz yapılması beklenen yaz okulunu iptal ettikten sonra öğrencilerin gündemine gelen Anadolu Üniversitesi daha sonrasında bu kararını geri alarak yaz okulunun yapılacağını açıklamıştı. Son olarak Anadolu Üniversitesi’nden gelen haberlere göre bu defa da AÖF 3 ders sınavı iptal edildi.

Özellikle erkenden diplomasını eline almak isteyen öğrenciler için avantajlı bir sınav olan 3 ders sınavının Anadolu Üniversitesi AÇF tarafından iptal edilmesi binlerce kişinin mağdur olmasına sebebiyet verdi.

Geçen sene 3 Ders Sınavı ve Yaz Okulu Bir arada Yapılmıştı

Geçen sene AÖF yönetimi 3 ders sınavı ile yaz okulunu bir arada açmıştı. Erkenden diplomasını almak isteyenler hem yaz okuluna hem de 3 ders sınavına girerek okullarını erkenden tamamlamışlardı. Ancak 3 ders sınavının iptal edilmesi sonrasında öğrencilerin böyle bir imkanı bu sene için olmayacak.