60 Farklı alanda sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başladı!

60 Farklı alanda sözleşmeli öğretmenlik başvuruları başladı!

Birçok vatandaşımızın merakla beklediği sözleşmeli öğretmenlik için ön başvuru işlemleri bugün başlamış bulunmaktadır. Bugün başlamış olsan sözleşmeli öğretmenlik için başvuruların nasıl gerçekleşeceği merak konusu oldu. İşte, sözleşmeli öğretmenlik başvuruları bugün başladı!

Sözleşmeli öğretmenlik için ön başvuru tarihi merak edilirken, gelen açıklamalara göre yapılacak olan sözleşmeli öğretmen ataması için ön başvurular bugünden itibaren başlamış bulunmaktadır. Sözleşmeli öğretmenlikten yararlanmak isteyen vatandaşlarımız ön başvuruların bugün başlamasının ardından "Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nereye yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nasıl gerçekleştirilir?" gibi birçok sorular merak konusu haline geldiğinde aratılmaya başlamış bulunmaktadır. Sözleşmeli öğretmenlik ataması için başlatılmış olan ön başvurular 12 Haziran 2020'ye kadar başvuruda bulunacak olan vatandaşlarımız için devam edecektir. Peki, Sözleşmeli öğretmenlik başvurusu nereye yapılır? Sözleşmeli öğretmenlik için istenilen şartlar nelerdir? İşte tüm merak edilen soruların yanıtı detaylarda...

Sözleşmeli öğretmenlik için başvuru nasıl yapılacaktır?

Bugün ön başvuruların başlamış olduğu sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak olan başvurular intenet üzerinden ilkatama.meb.gov.tr sayfasına giriş yapılarak gerçekleştirilecektir. Sözleşmeli öğretmenlik için ön başvuruda bulunmuş olan vatandaşlarımız, gerçekleştirmiş oldukları başvurunun ardından sözlü sınava gireceklerdir. Sınava giriş yapacakları yerler ise 22 Haziran tarihinde açıklanacak. Yapılacak olan sözlü sınavlar da 06-25 Temmuz tarihleri aralığında gerçekleşecektir. Sözleşmeli öğretmenlik için yapılacak olan sözlü sınavın sonuçları 28 Temmuz tarihinde açıklanacaktır. Atama tercihleri 28-31 Ağustos tarihinde alınmaya başlayacak. Sonuçları da 1 Eylül'de yayınlanacak.

60 Farklı Alanda Öğretmen Ataması Yapılacak!

Sözleşmeli öğretmenlik için ön başvurunun başlamasının ardından Bakanlık'tan gelen açıklama üzerine 60 farklı alanda sözleşmeli öğretmenlik atamasının yapılacağı duyuruldu. Gerçekleşmesi beklenen atamalar için belirlenmiş olan taban puan 50 puandır. Beden eğitimi alanı için ayrılmış olan 900 kontenjan içerisinden, 90'ı daha sonra yapılacak olan milli sporcuların atama işlemi için kullanılacak.

Sınıf Öğretmenliği: 2.831,

Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi: 1.801,

İngilizce: 1.739,

İlköğretim Matematik: 1.701,

Okul Öncesi Öğretmenliği: 1.518,

Türkçe: 1.300,

Özel Eğitim: 1.118,

Fen Bilimleri: 1.026,

Beden Eğitimi: 810,

Sosyal Bilgiler: 665

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.