2021 MEB BİLSEM başvuruları ne zaman başlayacak? BİLSEM başvuru tarihleri açıklandı mı?

2021 MEB BİLSEM başvuruları ne zaman başlayacak? BİLSEM başvuru tarihleri açıklandı mı?

BİLSEM özel yetenekli çocukların seçilmesinde ve küçük yaştan itibaren özel eğitim almasına yarayan bir sınav olması sebebiyle, özel yetenekli çocukların ebeveynlerinin ilgiyle takip ettiği bir sınavdır. BİLSEM yaptığı sınav sonucunda özel yetenekli çocuklara eğitim imkânı da sunmaktadır. 2021 yılında yapılacak olan BİLSEM başvurularının ne zaman olacağını merak eden birçok aile BİLSEM başvuru tarihlerinin açıklanıp açıklanmadığını araştırmaya başladı. İşte BİLSEM sınav başvurusu başladı mı? sorunun cevabı

BİLSEM sınavına birinci, ikinci ve üçüncü sınıfta okumakta olan öğrenciler katılabilmektedir. Özel yetenekli çocukların çoğu normal eğitim sistemine ayak uydurmakta zorluk çeker. Bu yüzden erken yaşta bu yeteneklerinin tespit edilip uygun eğitimin alınması, özel yetenekli çocukların başarılı olmasını sağlayan en önemli faktördür. Tablet üzerinden yapılan zekâ testleri ile özel yetenek sınavında başarılı olan çocukların tespit edilmesi durumunda, çocuklar özel sınıflarda eğitimlerine başlar. Bu hususta özel yetenekli çocukların ailesi 2021 BİLSEM sınavının tarihlerini ilgiyle takip ediyor.

BİLSEM sınavı başvuru tarihi ne zaman?

2021 BİLSEM başvurularına dair resmi makamlardan henüz bir açıklama yapılmadı. Önümüzdeki günlerde BİLSEM 2021 sınavının başvuru tarihleri netlik kazanacak.