2020 Lise Sorumluluk Sınav Tarihleri

2020 Lise Sorumluluk Sınav Tarihleri

Lise ve hazırlık öğrencilerinin girecekleri 2020 lise Sorumluluk sınav tarihleri belli oldu! Lise Sorumluluk sınavının ne zaman yapılacağı merak ediliyordu. Tarih açıklandı! İşte, Sorumluluk sınavının yapılacağı o tarih…

Lise ve hazırlık sınıfı öğrencilerinin girecekleri Sorumluluk sınavının tarihi belli oldu. Sorumluluk sınavı Koronavirüs tedbirleri kapsamında 22 – 30 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacak.

Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne lise Sorumluluk sınavları ile ilgili yazı gönderdi. Bu yazıya göre tüm derslerde başarı gösteren lise öğrencileri ile birlikte başarısız dersleri mevcut olduğu halde yıl sonu başarı puanı 50 ve üzeri olan öğrenciler, bir üst sınıfa geçmeye hak kazanacak. Doğrudan üst sınıfa geçemeyen öğrenciler ise baraj, ders ayırımı, başarısız ders sayısı önemsenmeden sorumlu olarak üst sınıfa geçebilecek. Bu dönem gerçekleştirilecek olan Lise Sorumluluk Sınavına, lise 9, 10, 11 ve 12 sınıf öğrencileri ayrıca hazırlık sınıfı öğrencileri katılabilecek. Sınava girecek öğrenciler, birinci dönem işlenen derslerden sorumlu olacak.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.