2020 KPSS başvuru ücreti kaç lira? KPSS başvuruları için son para yatırma tarihi ne zaman?

2020 KPSS başvuru ücreti kaç lira? KPSS başvuruları için son para yatırma tarihi ne zaman?

2020 KPSS başvuru ücreti kaç lira? KPSS başvuruları için son para yatırma tarihi ne zaman? Her yıl milyonlarca kişinin girdiği heyecanla beklenen KPSS için başvurular 30 Haziran 2020 tarihinde başlamıştı. 13 Temmuz'a kadar devam edecek olan başvuruların bugün son günü. Adaylar geç başvuru tarihini merak ediyor.

Her yıl milyonlarca kişinin beklediği KPSS için başvuru süreci 30 Haziran Salı 2020 tarihinde başlamıştı. Sınav başvuru sürecinin ne zaman sona ereceği geç başvuru tarihinin ne olduğu KPSS’ye girecek olan adaylar tarafından merak ediliyor.

2020 KPSS Geç Başvuru Ne Zaman?

Milyonlarca adayın gireceği KPSS başvuruları 30 Haziran 2020 tarihinde başlamıştı. 13 Temmuz tarihinde sonlanan KPSS başvurusu için bugün son gün. Başvuru günlerini kaçıran adaylar geç başvuru tarihlerinde de başvuru yapabilmektedir. 22- 23 Temmuz 2020 tarihinde gerçekleşecek. Geç başvuru tarihinde sınav ücretleri artmaktadır.

KPSS Başvurusu Nasıl Yapılır? 2020 Yılı Ücretleri

KPSS’ye girecek olan adaylar ÖSYM sistemine giriş yaparak başvuru yapmak zorundadır. İntenet sitesi üzerinden başvuru yapıldıktan sonra ödeme işlemini belirtilen tarihler arasında gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Ödemeleri belirli bankalardan yapabildiğiniz gibi ÖSYM sitesinden de yapabilirsiniz. KPSS Ücretleri 2020 yılında şu şekilde olmuştur:

-KPSS Genel Yetenek- Genel Kültür ve Eğitim Bilimleri olmak üzere her bir oturum için 80 TL,

-Alan sınavlarının her bir oturumu için 55 TL,

-Her ÖABT için 80 TL ödeme yapılması gerekmektedir.

Ödemelerin Yapıldığı Bankalar

-Akbank,

-Finans bank,

-Albaraka,

-Halkbank,

-Vakıf Katılım,

-ING Bank,

-Ziraat,

-Kuveyt Türk Katılım.

Bankaların şubelerine giderek, ATM üzerinden ya da intenet bankacılığından KPSS ücretlerini ödeyebilirsiniz.