2020 EKPSS başvuru şartları nelerdir? Başvuru nasıl yapılır? EKPSS başvuruları başladı!

2020 EKPSS başvuru şartları nelerdir? Başvuru nasıl yapılır? EKPSS başvuruları başladı!

Yeni senede EKPSS ile ilgili olarak araştırmalar devam ediyor. Binlerce kişinin katılım gösterdiği sınava başvuruların nasıl yapıldığı merak ediliyor. Peki 2020 senesinde yapılacak olan EKPSS başvuru şartları nelerdir? EKPSS başvuruları başladı! Peki sınava başvuru nasıl yapılır? İşte EKPSS hakkındaki tüm bilinmesi gerekenler…

ÖSYM üzerinden başvuruları gerçekleştirilecek olan EKPSS hakkında adayların araştırmaları devam ediyor. ÖSYM’nin başvuru merkezleri ya da intenet adresi üzerinden yapılabilecek olan başvuruların son tarihi ise 12 Şubat 2020 olarak belirtildi.

ÖSYM’nin intenet adresi üzerinde yayınladığı duyuruya bakıldığında 2020 senesinde EKPSS 26 Nisan tarihinde gerçekleştirilecek. Sınava başvurular 12 Şubat tarihine kadar aşağıdaki intenet adresi üzerinden gerçekleştirilebilecek.

Online EKPSS Başvurusu Nasıl Yapılır?

Online ortamda EKPSS başvurusunun yapılabilmesi için son 50 ay içinde çekilmiş bir fotoğrafın olması gerekmektedir. Bu fotoğrafın ÖSYM tarafından kabul edilmesi gereklidir. İntenet üzerinden yapılan bireysel başvurularda adayların önceki senelerde 2012 ÖMSS ya da 2014/2016 EKPSS için bildirdikleri engel bilgileri başvuru ekranında bulunacaktır. Başvuru öncesinde adayların başvuru süresi dahilinde Aday İşlemleri Sistemine TC Kimlik numaraları ve şifreleri ile giriş yapmaları gerekmektedir.

EKPSS Hakkında

EKPSS kapsamında engel gruplarına ve öğrenim seviyelerine göre Genel Yetenek ve Genel Kültür testleri yapılacaktır. Toplamda 60 soru bulunacaktır. Bu sınavların hepsi adayların eğitim düzeylerine ve engel gruplarına göre hazırlanmıştır.