2019 Yılı Yaz Dönemi DYK Kurs Merkezi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

2019 Yılı Yaz Dönemi DYK Kurs Merkezi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

Destekleme ve Yetiştirme kurslarında görev yapacak olan öğretmenlerin başvuru tarihleri belirlendi. Peki 2019 Senesi Yaz Dönemi DYK Kurs Merkezi Başvuruları Ne Zaman? Görev yapacak öğretmenler başvurularını okullardan yapacaklar. İşte süreç hakkında bilinmesi gereken tüm bilgiler…

2019 Senesi Yaz Dönemi DYK Kurs Merkezi Başvuruları Ne Zaman?

DYK Kurs başvurusu MEVVİS öğretmen girişi, EBA ve Ölçme, Değerlendirme ve Sınav Hizmetleri Genel Müdürlüğü resmi sitesi üzerinden gerçekleştirilebilmekte. Milli Eğitim Bakanlığı tarafından verilecek Destekleme ve Yetiştirme Kursları bünyesinde başvuru işlemleri yapılabilecek.

Milli Eğitim Bakanlığı 2018-2019 eğitim öğretim senesi Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının işlem aşamalarını ve uygulama tarihlerini yayınladı. Destekleme ve Yetiştirme Kursları 3 dönem olarak icra edilmektedir. Bu dönemler 1. Dönem kursları, 2. Dönem kursları ve yaz kursları olacak şekilde ayarlanmıştır.

Takvim kapsamında ilk olarak kurs merkezi açılma başvuruları alındı ve başvuruların il ve ilçe Milli Eğitim Müdürlükleri tarafından onaylanması gerçekleşti. Sonrasında ise bu kurslarda görev yapmayı isteyen öğretmenlerin başvuruları alındı. Okulların açılması sonrasında da kurslara katılım göstermek isteyen öğrencilerin başvuruları kabul edildi. Bu işlemlerin sonrasında sınıflar belirlendi ve dersler başladı. Milli Eğitim Bakanlığı, dershanelerin kapatılması sonrasında üniversite kurumlarına geçiş bölümünde ve lise kurumlarına geçiş bölümünde hazırlık modeli olan EBA Destekleme ve Yetiştirme Kursları ile ilgili kılavuzu da kamuoyuna duyurdu.

2019 Yılı Yaz Dönemi DYK Kurs Merkezi Başvuruları Ne Zaman Başlayacak?

DYK İkinci Dönem Takvimi

21 Ocak 2019 ile 3 Şubat 2019 tarihleri arasında kurs merkezi başvuruları kabul edildi ve onay süreci atlatıldı. Onay süreci 4 Şubat ile 10 Şubat tarihleri arasında gerçekleşti. Bu süreç sonrasında 11 Şubat ile 17 Şubat tarihleri arasında kurslar için öğrenci başvuruları toplandı. 18 Şubat ile 24 Şubat tarihleri arasında sınıflar belirlendi ve ikinci dönem 25 Şubat tarihinde başlamış oldu. 2. Dönem kursları 2 Haziran tarihinde noktalanacak.

Yaz dönemi kurs merkezi başvuruları ve başvuruların onaylanması için belirlenen tarih 10 Haziran ile 16 Haziran arası olarak saptandı.

Öğretmenler tarafından alınacak başvurular ile ilgili tarih ise 17 Haziran ile 23 Haziran arası olarak belirlendi.

Öğrenci Başvuruları 24 Haziran ile 30 Haziran arasında alınacak olup kurs kapsamındaki sınıflar 1 Temmuz ile 7 Temmuz tarihleri arasında belirlenecektir.

Yaz kursları 8 Temmuz tarihinde başlangıç gösterecek ve 1 Eylül tarihinde son bulacak.