2019 Yılı İÜ AUZEF Bahar Dönemi (Vize) Ara Dönem Sınavı Giriş Belgeleri Ne Zaman Yayınlanır?

2019 Yılı İÜ AUZEF Bahar Dönemi (Vize) Ara Dönem Sınavı Giriş Belgeleri Ne Zaman Yayınlanır?

2019 yılı için İÜ AUZEF Bahar Dönemi (Vize) ile ara dönem sınavı giriş belgeleri ne zaman yayınlanır? Adaylar Cumartesi ve Pazar günleri 4 oturum olmak suretiyle AUZEF sınavlarında ter dökecekler. İşte sınava ilişkin detaylar.

AUZEF sınavları Cumartesi günleri; sabah, öğle, Pazar günleri; sabah, öğle akşamlarında düzenlenmektedir. 4 oturumda olmak suretiyle sınav düzenlenmekle birlikte, sınavlar ülke genelinde birçok sınav merkezinde gerçekleştirilmektedir.

AUZEF Bahar Dönemi bitirme sınavı, öğrencilerin tercih yaptığı sınav merkezinde ve merkezi sisteme göre yapılmaktadır. Sınav bütün sınav merkezlerinde aynı saatte başlamakla birlikte, gözetimli olmak suretiyle yüz yüze gerçekleşmektedir. İstanbul Üniversitesi AUZEF sınav takvimi kısa süre önce üniversite yönetimi tarafından duyurulmuştur. Adaylar https://auzef.istanbul.edu.tr/ adresinden online kayıt yaptırabilmektedir.

Sınavlar Tercih Edilen Sınav Merkezlerinde Yapılmalıdır

Öğrenciler, Sınav Merkezi Tercihi yapma hakkına sahiptir ve her öğrenci tercih ettiği kurumda sınava girmek durumundadır. Öğrenciler ilk yedi haftalık konularla ilgili soruları yanıtlayacaklar. Her bir test için 20 çoktan seçmeli soru sorulmakla birlikte adaylara her test için 30 dakika süre verilmektedir.

SINAV TARİHLERİ

Vize, Bitirme, Telafi ve Tek Ders Sınavı Tarihleri

Güz Dönemi

Bahar Dönemi

Ara Dönem (Vize) Sınavları

08 ARALIK – 09 ARALIK 2018

04 MAYIS – 05 MAYIS 2019

Yarıyıl Sonu (Bitirme Sınavları)

19 OCAK – 20 OCAK 2019

22 HAZİRAN – 23 HAZİRAN 2019

Yarıyıl Sonu (Telafi Sınavları)

16 ŞUBAT – 17 ŞUBAT 2019

20 TEMMUZ – 21 TEMMUZ 2019

Mezuniyete Üç Ders Sınavı

25 AĞUSTOS 2019