2019 Özel lise okul kayıtları ne zaman başlayacak?

2019 Özel lise okul kayıtları ne zaman başlayacak?

Milli Eğitim Bakanlığı, Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu'nu yayınladı. Kılavuza göre 2019 özel lise okul kayıtları ne zaman başlayacak sorusu yanıt buldu. MEB duyurusuna göre özel lise kaydı yaptıran öğrenciler tercih yapmayacak.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından LGS sonuçları duyurulduktan kısa süre sonra Ortaöğretime Geçiş Tercih ve Yerleştirme Kılavuzu yayınlandı. Yayınlanan kılavuza göre öğrenciler merkezi sınav puanları baz alınarak öğrenci olabilecek.

Özel Okul Kayıt İşlemleri Ne Zaman Başlayacak?

2019-2020 eğitim öğretim yılında özel okul kayıt işlemleri 27 Haziran-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacak. Yerleştirme sonuçları ise yine 2019-2020 eğitim öğretim yılı için geçerli olacak ve öğrenciler için tercih ekranı açılmayacak. Özel okul kaydı yaptıran öğrenciler ancak ve ancak tercih süresi içerisinde tercihlerini iptal ettirirse tercih yapabilecek.

MEB Özel Lise Kayıt Açıklaması

‘’Özel Eğitim Kurumları Genel Müdürlüğüne bağlı bulunan özel ortaöğretim kurumları, Merkezî Sınav Puanı esas alınmak suretiyle kendi yönetmeliklerine göre öğrenci alacaklar. 2019-2020 eğitim öğretim yılı için özel okul kayıt işlemleri 27 Haziran-12 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacaktır.’’