2019 AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? Açık lise sınav takvimi yayınlandı mı?

2019 AÖL sınav sonuçları açıklandı mı? Açık lise sınav takvimi yayınlandı mı?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen Açık Lise sınavının gerçekleşmesi ile birlikte sınava girmiş olan vatandaşlar ve öğrenciler tarafından sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağı merakla bekleniyor. Peki, AÖL sınav sonuçları ne zaman açıklanacak? Açık Lise sınav takvimi yayınlandı mı? İşte detaylar...

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilmiş olan 1. dönem AÖL sınavı, 7-8 Aralık tarihleri arasında gerçekleştirildi. AÖL sınavına girmiş olan öğrenciler ve diğer vatandaşlar, sınav sonuçlarının ne zaman açıklanacağını konusu ile ilgili araştırmalar yapmaktadırlar. AÖL sınavına girmiş olan vatandaşlar merakla sınav sonuçlarını bekliyorlar. Peki, AÖL birinci dönem sınav sonucu ne zaman açıklanacak? Açık lise sınav takvimi yayınlandı mı? İşte AÖL ile ilgili tüm detaylar haberimizde...

AÖL Birinci dönem sınav sonuçları ne zaman açıklanacak?

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gerçekleştirilen açık lise sınavı geçtiğimiz haftalarda tamamlandı. Sınava giren tüm öğrenciler büyük bir heyecan ile sınav sonuçlarının açıklanacağı günü araştırıyorlar ve bekliyorlar. Ancak, AÖL tarafından sınav sonuçlarının açıklanacağı tarih ile ilgili resmi bir açıklama yapılmadı.

AÖL sınav sonucu nasıl öğrenilir?

Geçtiğimiz haftalarda AÖL sınavı yapılması ile birlikte, bu sınava giren öğrenciler sınavın ne zaman açıklanacağını araştırırken bir yandan da sınav sonuçlarının nereden öğreneceğini merak ediyorlar.

AÖL sınav sonucu, Milli Eğitim Bakanlığı'nın ve Açık Öğretim Lisesi'nin resmi sitesinden yayınlanacak. Siteye giriş yapacak olan öğrenciler, T.C kimlik numaraları ve AÖL öğrenci şifresi ile giriş yapabilecekler. Sınav sonuçları özel olarak adrese gönderilmeyecektir.

AÖL sınav takvimi yayınlandı!

AÖL 2. dönem ilk kayıt ve kayıt yenileme işlemleri 6-31 Ocak 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Ders seçme ve sınav merkezi güncelleme işlemleri 8 Ocak - 4 Şubat 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Sınav giriş belgeleri 18 Mart 2020 tarihinde alınacak.

2019-2020 AÖL 2. dönem sonu sınavı 21 - 22 Mart 2020 tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

AÖL sonuçları 17 Nisan 2020 tarihinde açıklanacak.