2019 AÖF Bahar Dönemi Sınav Giriş Belgeleri Adayların Erişimine Açıldı!

2019 AÖF Bahar Dönemi Sınav Giriş Belgeleri Adayların Erişimine Açıldı!

2019 AÖF bahar dönemi sınav giriş belgeleri adayların erişimine açıldı! Sınavlara sayılı günler kala AÖF öğrencilerinin çalışmaları hız kazandı. 2019 AÖF dönem sonu sınavları 25 Mayıs ile 26 Mayıs 2019 tarihlerinde yapılacak.

Ülkemizde en fazla ilgi gösterilen eğitim kurumlarından bir tanesi de Açıköğretim Fakülteleridir. Hemen her yaştaki kişiler Açıköğretim Fakülteleri sayesinde üniversite diploması alabilmektedir. Açıköğretim Fakültelerinde eğitim alan kişilerin her sene belli zamanlarda sınavlara girmesi gerekmektedir. Bu sınavlar güz ve bahar dönemlerinde yapılmaktadır.

2019 Açıköğretim Fakültesi (AÖF) Sınav Giriş Yerleri Açıklandı Mı?

AÖF’lerde güz dönemindeki bütün sınavlar geçtiğimiz dönem yapıldı ve şimdi ise bahar dönemi sınavlarını bekleyişe geçildi. 2019 AÖF bahar dönemi sınavları için geri sayım başladı. AÖF öğrencilerinin sınav yerlerini öğrenebilmesi için sınav merkezlerinin açıklanması gerekmektedir.

Açıköğretim Fakültesinden yapılan açıklamada sınav merkezlerinin belirlendiği ve sınav giriş belgelerinin adayların erişimine açıldığı ifade edildi. AÖF İktisat ve İşletme Fakülteleri için 2019 bahar dönemi AÖF sınav giriş bilgilerine intenet üzerinden erişilebilecek. AÖF’ten gelen yazılı açıklamada Anadolu Mobil uygulamasından, AÖF sisteminden sınav giriş belgelerinin görülebileceği açıklandı.

2019 AÖF Sınav Tarihleri

2019 AÖF bahar dönemi dönem sonu sınavları 25 Mayıs ve 26 Mayıs 2019 tarihlerinde belirlenen sınav merkezlerinde yapılacak. Üç ders sınavı ise 27 Temmuz 2019 tarihinde yapılacak.