2019-2020 KYK Yurt depozito ücretleri

2019-2020 KYK Yurt depozito ücretleri

2019-2020 KYK Yurt depozito ücretleri ne kadar? Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü yurt depozitolarının ne kadar olduğunu açıkladı. Yurt hakkı kazanan öğrenciler KYK yurt depozito ücretlerini merak ediyor.

Üniversite öğrencileri KYK yurtları için başvuruda bulundu. Başvuran öğrencilerin yurtlara yerleşip yerleşemediği açıklandı. Yurt hakkı kazanan öğrenciler KYK yurt depozitosu ücretinin ne kadar olduğunu merak ediyor.

KYK Yurt depozitosu Ziraat Bankasına ödenmektedir. Belirtilen tarihe göre Ziraat Bankası şubelerinden, ATMlerinden veya kyk.ziraatbank.com.tr adresinden online şekilde ödeme yapabilirsiniz. E- ödeme sisteminde ilk kayıt ücretini ödemeniz gerekmektedir. Bu ilk kayıt ücreti içerisinde güvence bedeli ve yurt kimlik ücreti yer almaktadır.

İlk kayıt ödemesi için intenet sistemine giriş yaptığınız zaman T.C. kimlik numaranızla ödeme ekranı çıkıyor ve buradan ödeme yapılıp yapılmadığını öğrenebiliyorsunuz.

Ödeme yapıldığına dair bilgi de bu ekran üzerinden çıkıyor. Elektronik sistemden ödemenizi kolayca kontrol edebilirsiniz. Aynı zamanda online şekilde yurt depozitonuzu ödeyebilirsiniz.