11. sınıftan 12. Sınıfa geçen öğrencilere ücretsiz destekleme kursu

11. sınıftan 12. Sınıfa geçen öğrencilere ücretsiz destekleme kursu

11. sınıftan 12. Sınıfa geçen öğrencilere gönüllülük esasına dayalı olarak ücretsiz bir şekilde destekleme kursları açılacağı açıklandı. Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada ücretsiz destekleme kurslarının ne zaman başlayacağı da duyuruldu…

Iğdır İl Milli Eğitim Müdürlüğü, 11. Sınıftan 12. Sınıfa geçmiş olan öğrenciler ile örgün ve açık orta öğretim kurumlarından mezun olan öğrenciler için istemeleri halinde ücretsiz bir şekilde destekleme ve yetiştirme kursları açılacağını duyurdu.

İl Milli Eğitim Müdürü Hakan Gönen konu hakkında yaptığı açıklamasında, bakanlıktan gelen talimatlar doğrultusunda resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitim almakta olan ve 11. Sınıf düzeyinden 12. Sınıf düzeyine geçiş yapan öğrenciler arasındaki istekli olanları ile örgün ve açık orta öğretim kurumlarından mezun olan kişilere 20 Temmuz ve 28 Ağustos tarihleri arasında ücretsiz bir şekilde destekleme ve yetiştirme kursu verileceğini ifade etti.

Yaz kurslarına katılım göstermek isteyen öğrencilerin 14 Temmuz ile 17 Temmuz tarihleri arasında belirlenen okullara başvurmaları gerektiğini de dile getiren Gönen, koronavirüsle salgın kapsamında tedbirlere özenle uymaya devam edeceklerini de aktardı.