Yunanistan sarsıldı! Avrupa'da panik yaşanıyor

Yunanistan sarsıldı! Avrupa'da panik yaşanıyor

Dün gece saatlerinde Arnavutluk'ta ve gün içerisinde Bosna'da gerçekleşen depremler Avrupa genelinde panik yaratmıştı. Bugün sabah saatlerinde ise Yunanistan sarsıldı!

Türkiye'de Eylül ayından bu yana yaşanan, uzak doğuda gerçekleşen ve son günlerde de Avrupa'da kendisini gösteren depremler paniğe yol açıyor. Dün Anavutluk ve Bosna'yı sallayan depremlerden sonra bugün Yunanistan'da şiddetli bir deprem meydana geldi. Kandilli Rasathanesi'nin aktardığı güncel bilgilere göre deprem Yunanistan'da 5.9 şiddetinde gerçekleşirken, başkent Atina ve Girit depremin sarsıntısını güçlü bir şekilde hissetti.

Atina'da Korkutan Anlar

Atina Yer Bilimleri Enstitüsü'nün aktardığı güncel detaylar göre, merkez üssü Girit adasında yer alan Kandiye'nin yaklaşık 178 km batısı olarak tespit edilen depremin şiddeti 5.9'du. Girit açıklarındaki depremin etkisi hem Girit hem de Atina'da hissedilirken, ilk değerlendirmelere göre herhangi bir mal ya da can kaybı yaşanmadı. Bir önceki gün Anavutluk'ta gerçekleşen depremde 24 kişi hayatını kaybetmişti ve bu sıcak olayın üzerine Yunanistan'da meydana gelen deprem ülkede panik yaratmıştı. Araştırmacıların paylaştığı detaylara göre Atina'yı da etkileyen depremin Anavutluk depremiyle hiçbir bağlantısı bulunmuyor.