Wayfair kayıp çocuklar nerede? Pizza Gate skandalı nedir? Pizza Gate skandalı nasıl ortaya çıktı?

Wayfair kayıp çocuklar nerede? Pizza Gate skandalı nedir? Pizza Gate skandalı nasıl ortaya çıktı?

ABD’deki ev eşyaları satan bir firmanın insan ticareti yaptığı yönünde iddiaların ortaya konması sonrasında araştırmalar hız kazandı. İnternet üzerinde milyonlarca kişi “Wayfair kayıp çocuklar nerede?” ve “Pizza Gate skandalı nedir?” sorularının yanıtlarını araştırmaya başladılar. Pizza Gate skandalı ile ilgili ayrıntılar gelmeye devam ediyor…

Wayfair skandalı olarak isimlendirilen, intenet üzerinden ev eşyası satışı yapan bir firmanın insan ticareti yaptığına yönelik olarak iddiaların ortaya konması sonrasında akıllara geçmişte yine ABD’de meydana gelen pizza gate olayı anımsandı.

Pizza Gate skandalı, ABD’nin önde gelen sermaye sahiplerinin ünlü isimlerin sapkın zevklerinin tatmin edilmesi için çocukların kurban edilmesi ve cinsel istismarda bulunulması olayının açığa çıkması olarak anlatılabilmektedir. Bu olaya Pizza Gate denmesinin nedeni, meşhur bir pizza markası olarak görülen bu ismin, pedofili olaylarında gizli şifre olarak kullanılmasından kaynaklanıyor. Birçok yazılı ve görsel belge ile iddiaların merkezine geçen Comet Pizza’nın isminin bile Child Pon sözcüklerinden esin alınarak ortaya konduğu düşünülüyor.

Comet Pizza’nın sahibinin kim olduğuna gelindiğinde ise karşımıza James Alefantls ismi çıkıyor. Kendisinin Washington DC’nin en zengin 40 kişisinden biri olarak görülüyordu.

Pizzacının işleyişine bakıldığında zengin, ünlü, siyasetçi ve sermaye sahiplerinin çocuk pazarlamak için oluşturdukları bir şebekenin paravan firması olarak çalıştığı görülmekte. Yapılan tüm yazışmalarda pizza ve pizza malzemesi isimlerinin kullanıldığı anlaşılmış durumda. İddialara göre peynirin asıl anlamının kız çocuğu, makananın ise erkek çocuğu olduğu ifade ediliyor. Böyle bir talepte bulunan kişiler oldukça yüksek ücretler karşılığında mail üzerinden pizza siparişi veriyorlar ve siparişleri kendilerine teslim ediliyor. Aynı zamanda restoranın yalnızca en alt katında yer alan özel odalarda da bu pizza siparişleri teslim edilebiliyor.

Bu Skandal Nasıl Ortaya Çıktı?

Skandalın ortaya çıkış hikayesinde ise Wikileaks tarafından 2014’te ortaya konan bir mail kendini göstermektedir. İlgili iddiaları ortaya koyan mailin sosyal medya hesabından yayınlanması sonrasında istihbarat birimlerinin de medyaya sansür uyguladığına tanıklık edilmiş. Belgelerle ispatlanacak şekilde ortaya konan bu ifşalama sonrasında geniş kitleler iddiaların gerçekliğine inanmış.

Skandal içerisinde ise Clinton çiftinin, Georges Soros’un ve hatta Barack Obama’nın bile isimleri yer alıyor. Obama’nın Comet Pizza’ya daha önceden bağışta bulunduğu, Soros’un da en büyük bağışçılarından biri olduğu görülüyor.

Skandalın yaşanması sonrasında dünya medyasında önemli bir yer tutan BBC, CNN, New York Times gibi kuruluşların sessiz kaldığı ve hukuki olarak da olayla ilgili herhangi bir adım atılmadığı görüldü. Olay hakkında hiçbir siyasetçi ya da ünlü isim açıklamada bulunmadı.

Kayıp Çocuklar Nerede?

İddialara bakıldığında bazı uluslararası çocuk kaçırma şebekeleri yüksek profilli müşterilerinin güçleriyle devlet tarafından arka planda saklanıyorlar. Bu şebekeler pek çok ülkedeki çocuk kaçırma vakalarından sorumlu olmalarının yanı sıra istismar ve çocuk cinayeti vakalarından da sorumlu tutuluyorlar. Bu olayda ismi geçen 9.000 çocuğun çeşitli işkencelere maruz kalarak öldürüldüğü düşünülüyor.