Usame Bin Ladin'in oğlu Hamza Bin Ladin ABD askerleri tarafından öldürüldü

Usame Bin Ladin'in oğlu Hamza Bin Ladin ABD askerleri tarafından öldürüldü

11 Elül saldırsının başı Usame Bin Ladin’in oğlu Hamza Bin Ladin ABD askerleri tarafından Afganistan'da düzenlenen bir operasyon sonucu öldürüldü. Hamza Bin Ladin'in öldürüldüğü haberini ABD Başkanı Trump doğruladı.

El Kaide’nin lideri ve 11 Eylül saldırısının gerçekleşmesisini sağlayan Usame Bin Ladin'in oğlu Hamza Bin Ladin öldürüldü.

ABD kuvvetleri tarafından Afganistan'da düzenlenen terör operasyonları sonrasında öldürülen Hamza Bin Ladin'in öldürüldüğü ile ilgili çıkan haberleri ise ABD Başkanı Trump doğruladı.

ABD Başkanı Donald Trump, Amerikan özel kuvvetlerinin Afganistan'da düzenlediği operasyonlarda Hamza bin Ladin'in öldürüldüğü bilgisini paylaştı.

ABD basınında Ağustos ayında yer alan haberlerde Hamza bin Ladin'in öldürüldüğü yazılmıştı fakat Trump,

"Bu konuda yorum yapmak istemiyorum" diyerek soruları yanıtsız bırakmıştı. O günden 45 gün sonra ise Beyaz Saray'dan ölüm haberlerinin doğru olduğu bildirildi.

2011 yılında öldürülen El Kaide lideri Usame Bin Ladin'in ölümünden sonra Hamza Bin Ladin, El Kaide’nin intikam amacıyla yeni bir 11 Eylül saldırısı istediğini iddiasında bulunmuştu.