Trump'tan Kritik Düzltme, Rusya Hakkında Söylediği Cümleyi Geri Aldı

Trump'tan Kritik Düzltme, Rusya Hakkında Söylediği Cümleyi Geri Aldı

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, geçtiğimiz günlerde gerçekleştirdiği konuşmalarda söylediği "Rusya'nın Amerika'nın 2016 seçimlerine müdahale etmesinde bir neden göremiyorum" sözünü geri aldı.

Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump, bu Pazartesi günü Vladimir Putin ile bir araya gelmişti. Trump, burada Putin ile birlikte gerçekleştirdiği açıklamalarda, 2016 seçimlerine Rusya'nın müdahale etmesine yönelik olarak; Rusya'nın böyle bir müdahaleyi gerçekleştirmesinde bir neden göremediğini ifade etmişti. Bu açıklama sonrasında Amerika'da hem Demokrat Parti hem de Cumhuriyetçi Parti'de tepkiler yağmaya başlamıştı. Ertesi gün açıklamalarda bulunan Trump, bu defa Rusya Başkanı Vladimir Putin'le beraber söylediklerine yönelik bir geri alma yaptı.

YANLIŞ TELAFFUZ ETTİM

Donald Trump, Rusya'nın 2016 seçimlerine müdahale etmediğini öne süren konuşmasının sonrasında, 17 Temmuz Salı günü yaptığı konuşma ise çelişki yarattı. Trump, Pazartesi günü söyledikleriyle hata yaptığını ve "Rusya'nın seçimlere müdahale etmemesi için neden göremediğini" söylemek istediğini açıkladı. Amerika'nın istihbarat güçlerine oldukça güven duyduğunu ve desteklediğini vurgulayan Trump, Rusya'nın seçimlere müdahalesinin sonuçlar üzerinde bir etkisi olmadığını beyan etti.

2016 yılında gerçekleştirilen seçimler sonucunda Donald Trump, esas rakibi Hillary Clinton'a karşı seçimde galip gelmişti. Amerikalı gazeteciler, Trump'a bu defa Vladimir Putin'i bu müdahale yüzünden kınayıp kınamayacağını sordular ancak Trump bu soruları yanıtsız bıraktı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.