Rusya'da devlet memurunun Playboy dergisine çıplak pozları ortalığı karıştırdı

Rusya'da devlet memurunun Playboy dergisine çıplak pozları ortalığı karıştırdı

Rusya’da devlet memurunun Playboy dergisindeki çıplak pozları ortalığı karıştırdı. Playboy dergisine pozlar veren 27 yaşındaki memurun istifası talep edildi.

Sibirya’daki Tümen Belediyesi’nde çalışan Anna Anufriyeva isimli 27 yaşındaki bir kadın memurun, Playboy dergisinin Rusya baskısı tarafından düzenlenen fotoğraf yarışmasına katılması ortalığı karıştırdı. Tümen Belediyesi’nden yapılan açıklamada erotik fotoğrafları sebebiyle Anufriyeva’nın görevden ayrılmasının talep edildiği söylendi.

Anufriyeva ise ayrıntılara girmemekle birlikte artık memur olmadığını açıkladı. Anufriyeva açıklamasında şu ifadeleri kullandı: “Ayrılma kararı verdim. Neden olduğunu tartışmak etik dışı olur. İşverenime saygı gösteriyorum ve bunu tartışmamayı tercih ediyorum.”

Anna Anufriyeva daha önce Rus toplumunu ikiyüzlülükle suçlamış ve “Neden sadece modellerin, aktrislerin, fitness eğitmenlerinin ve blogger’ların bedenlerinin sergilenmesine izin veriliyor” diye sormuştu.

27 yaşındaki kadın çıplak fotoğraflarını sevdiğini söyleyerek, uyumlu kadın bedenini bir kusursuzluk formu olarak gördüğünü ve yargılanmayı istemediğini belirtti. Anufriyeva’nın derginin takvimine girebilmek için yarışmaya katıldığı ifade edildi.