Restoranda çalışan garsona 135 bin liralık bahşiş

Restoranda çalışan garsona 135 bin liralık bahşiş

ABD'de yaşayan David ve Sheila Harrison çifti yıllardır gittikleri restoranda çalışan bir garsona bir araba hediye ettiler. Bahşiş olarak verdikleri 2019 model arabanın fiyatı ise tam 135 bin lira...

ABD'de çok konuşulan ilginç bir olay yaşandı. Yıllardır aynı restorantta yemek yiyen David ve Sheila Harrison çifti kendilerine hizmet eden bir garsona yüklü bir bahşiş verdiler. Amerikan medyasına yansıyan haberlere göre çift Meksika restoranında çalışan Marie Elena Barragan’a 2019 model bir araba hediye ettiler.

135 bin lira değerinde ki bahşiş öncesinde restoran müdürüyle konuşmak isteyen çift 13 yıldır kendilerine hizmet eden garsona bir bahşiş vermek istediklerini söylediler. Harrison çiftinin kendisine karşı cömertçe davranış karşısında çok mutlu olduğunu söyleyen Marie Elena Barragan ise aracı bahşiş olarak değil, hediye olarak kabul ettiğini söyledi.

Barragan, hediye olarak verilen ve 135 bin lira değerinde 2019 model arabanın hikayesini şöyle anlattı:

“Beni de masaya davet ettiler. Başta başıma bir şey geleceğini düşündüm, çünkü müdürüm ciddi biriydi. Beni çağırdılar ve oturdum. Bana teşekkür etmek istediklerini ve onlar için özel olduğumu söyleyip, bir hediye vermek istediklerini söylediler. Sonrasında da bana yeni bir araba hediye ettiler.”