Ölüyü Dirilteceğini İddia Etti, Hapsi Boyladı

Ölüyü Dirilteceğini İddia Etti, Hapsi Boyladı

Etiyopyalı bir sağlıkçı peygamber olduğunu iddia ederek ölüyü diriltebileceğini söyledi, diriltemeyince ölünün ailesi tarafından darp edildikten sonra gözaltına alındı.

Etiyopya’da akıllara durgunluk veren bir olay yaşandı. Etiyopya’da yaşayan sağlıkçı Ayele, peygamber olduğunu iddia etti ve ölü diriltebilme kabiliyeti olduğunu söyleyerek bir aileye teklifte bulundu. Ölü diriltme seansında ise ölünün canlanmaması sonucunda aile duruma öfkelenerek sağlık çalşanını darp etmeye başladı. Olayda araya giren polis ekipleri sahte peygamberi gözaltına aldı.

ÖLÜNÜN ÜZERİNE ÇIKIP BAĞIRDI!

Peygamber olduğunu savunan Ayele isimli şahıs aslen sağlık personeli olarak çalışıyordu. Celile kabasında yaşayan Getayawkal Ayele, Biftu ailesine kendisinin peygamber olduğunu ve ölüleri diriltme yeteneği olduğunu söyleyince işler karıştı. Biftu ailesi, Ayele’nin kendilerine Yuhanna İncli’nden, Hazreti İsa’nın Aziz Lazar öldükten 4 gün sonra onu nasıl dirilttiğini anlatan ayeti okuyarak açıkladı ve bunu kendisinin de yapabildiğini açıkladı. Ayele’ye inanan Biftu ailesi yakın zamanda vefat eden Belay Biftu’nun mezarından çıkarılmasına izin verdi. Yaşanan tüm süreç kamera kayıtları altında tutulurken, Belay Biftu’nun dirilmemesi sonucunda aile öfkelendi. Diriltme seansı sırasında yakınlardan bazıları baygınlık geçirirken, ölünün bir türlü dirilmemesi ile aile Getayawkal Ayele’yi linç etti. Olaya polis ekipleri müdahale ederken, ölüleri rahatsız etme sulundan Ayele’yi gözaltına aldı.

Etiyopya’da her yıl yüzlerce kişinin benzer yollarla dolandırıcılık yaptıkları bilgisi kaydedilirken, Getawaykal’ın bu anlamda ciddi olduğu ve bu nedenle de psikolojik rahatsızlıklarının bulunduğu ifade edildi. Ölüyü diriltme iddiasına inanan aile ise yaşadıkları korkunç süreçten dolayı bir hayli gerginlik yaşadı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.