Nice'deki bıçaklı saldırı sonrasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan önemli açıklamalar!

Nice'deki bıçaklı saldırı sonrasında Fransa Cumhurbaşkanı Macron'dan önemli açıklamalar!

Fransa'nın Nice şehrinde gerçekleştirilen bıçaklı saldırı sonucunda 3 kişinin hayatını kaybetmesi ardından Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron önemli açıklamalarda bulundu. Macron ülke genelindeki asker sayısını artırdıklarını bildirdi...

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanule Macron, 3 kişinin hayatını kaybetmesine sebep olan Nice’deki bıçaklı saldırı sonrasında önemli bir açıklamada bulundu. Macron açıklamasında ülke genelinde terörle mücadele bünyesinde görev yapan askerlerin sayısının 3.000’den 7.000’e çıkarıldığını ifade etti.

Fransa’da sabah saatlerinde Nice şehrinde yer alan Notre-Dame Kilisesi’nin etrafında bir bıçaklı saldırı yapılmış, saldırı sonucunda 3 kişi hayatını kaybetmişti. Fransa Cumhurbaşkanı Macron, saldırıdan sonra olay yerine gitmiş burada incelemelerde bulunduktan sonra bir açıklamada bulunmuştu. Macron açıklamasında değerlerinin, özgürlük anlayışlarının ve Fransa’daki inanç özgürlüğünün yüzünden saldırıya uğradıklarını bildirerek asla teslim olmayacaklarını ifade etmişti.

Fransa’nın yeniden terör saldırısı ile vurulduğunu aktaran Macron ülke genelindeki asker sayısının 3.000’den 7.000’e çıkarıldığını bildirerek başta kiliseler olacak şekilde ibadethaneleri koruyacaklarını dile getirdi. Birlik ve beraberliğe vurgu yapan Fransa Cumhurbaşkanı, “Fransa’da tek bir topluluk var, oda Ulusal topluluktur. İnançları ve dinleri ne olursa olsun tüm yurttaşlarımıza bu zamanlarda birleşmemiz ve bölünmememiz gerektiğini söylemek istiyorum” dedi.