İranlı siyasetçilerin seks kasetleri sosyal medyaya sızdı ülke karıştı!

İranlı siyasetçilerin seks kasetleri sosyal medyaya sızdı ülke karıştı!

İranlı siyasetçilerin seks kasetleri sosyal medyaya sızdı ülke karıştı! İki politikacının medyaya sıza görüntüleri çok büyük ses getirdi. İran gibi İslam ahlakını son derece sert bir şekilde savunan bir ülkenin siyasetçilerinin bu görüntüleri bazı soruların ortaya çıkmasına da sebep oldu…

France 24 tarafından yapılan habere bakıldığında İranlı politikacıların bu görüntülerinin ilki 4 Ağustos tarihinde intenet üzerinde yayınlandı. Gizli kamera ile çekildiği anlaşılan 4 dakikalık görüntülerde eski Kohgiluye ve Buyer Ahmed Eyalet Valisi Ali Muhammedi Ahmedi bir kadına cinsel ilişkiye girerken görülmekte.

Ahmedi ile yakın bağlantıları olduğu ifade edilen yerel bir medya kuruluşu tarafından, İranlı siyasetçiye istihbarat servislerince tuzak kurulduğunu iddia edildi. Bu bağlamda Ahmedi, Kanada’da İran rejimi tarafına yapılan eleştirel bir programa katılmayı kabul etmemesinden kaynaklı olarak bu kaseti medyaya aktarıldı.

İranlı siyasetçilerin seks kasetleri sosyal medyaya sızdı ülke karıştı!

Yakın bir arkadaşı, videodaki kadının İslam hukuku bünyesinde Ali Muhammedi Ahmedi’nin meşru karısı olduğuna yönelik olarak onlarca yemin etti. Ancak Ahmedi’nin meşru karısı olarak bilinen kişi uzun senelerdir onun hayatında olan kişi olarak görülmekte. Bu yüzden bu yeminlerin birer yalan olduğu düşünülüyor.

ABD siyasetine bomba gibi düşen aşk iddiası ardından 6 Ağustos tarihinde Ahmedi’yi aynı kadınla olduğu görülen yeni bir video daha intenete aktarıldı. Sekiz dakika boyunca devam eden video içerisinde Ahmedi ile diğer kadın devamlı olarak bir şeylerden sohbet ediyorlar ve arada bir öpüşüyorlar.

Siyaset gündemine bomba gibi düşen Ahmedi, reformcu ve İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ile yakın bağlantıları olduğu bilinen biri olarak karşımıza çıkıyor. 2020 senesinin Şubat ayında yapılacak Parlamento seçimleri için valilik görevinden kısa süre önce istifa eden Ahmedi’nin bundan sonra nasıl bir gidişat izleyeceği merakla bekleniyor.

Görüntüleri Kendi Elleri ile Çekti

9 Ağustos tarihinde yayınlanan farklı bir siyasetçinin kaseti sonrasında görüntülerdeki ismin ülkenin Güney bölümünde yer alan Fars’a bağlı olarak 100.000 kişilik Sadra kasabasının belediye başkanı olan Abbas Melekzade olduğu anlaşıldı.

İranlı siyasetçilerin seks kasetleri sosyal medyaya sızdı ülke karıştı!

Gizli kamera ile çekilen görüntülerde Ahmedi’den değişik olacak şekilde şahsın görüntüleri kendi çektiği görülmekte. Telefonla konuşmakta olan bir kadına sarılarak videoya alan Melekzade’nin bu görüntüleri de Dünya gündeminde son zamanlarda en çok tartışılan konular arasında yer aldı.

Videoda görüntülenen kadının sosyal medya kullanıcılarına kayıtlarını silmelerini istediği nitelikte iki tane videoyu hesabı üzerinden paylaştı. Videodaki kadın görüntülerin 3 sene öncesine ait olduğunu ve şu anda evli olduğunu ifade etti.

Belediye kapsamında yardımcılarından biri olan Zehra Cemali ile nargile içerken çekilen görüntüleri de medyaya sızan ifşalarından biri olarak görüldü. Melekzade, Cemali ve iki belediye çalışanı daha elde edilen son bilgilere göre 5 Ağustos tarihinde yolsuzluk suçlaması ile tutukluluk altına alındılar.

İkiyüzlü Yaşamlar Biliniyor

Gizlilik şartı ile France 24’e röportaj veren İranlı gazetecilerden bir tanesi, pek çok İranlı yöneticinin iki farklı yaşam sürdüklerinin bilinen bir gerçek olduğunu ifade etti. Bunun sır olmadığını ancak videoların bu durumun açıklayıcı birer kanıtı olduğunu ifade eden İranlı Gazeteci, insanların bu videoları İran yöneticilerinin iki yüzlülüğü olarak gördüklerini ekledi.

Açıklamalarına bu insanların cinsel ilişkiye girme haklarının elbette olduğunu hatta pek çok kişinin onların bu olayı kimlerle yaptıkları ile ilgilenmediği ancak bu insanların yeri geldiği zaman herkesin başına ahlak polisi kesildiğini ve insanları tutuklayarak hayatların mahveden İslam Cumhuriyeti yetkilileri olduklarını söyledi ve sözlerine son verdi.