Floyd'un katili polis memuru hakkında flaş karar!

Floyd'un katili polis memuru hakkında flaş karar!

George Floyd'u gözaltına alırken Floyd'un ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin, hakkında flaş bir karar alındı. Chauvin'ye yönelik suçlamaların derecesiyle ilgili bir arttırım yapılması düşünülürken 3.derece yerine 2. derece cinayet suçlamasından yargılanacağı bildirildi.

BD’nin Minnesota eyaletinde siyahi vatandaş George Floyd'u gözaltına alırken diziyle boğazına bastıran ve ölümüne neden olan polis memuru Derek Chauvin'in yargılanma derecesi hakkında flaş bir karar alındı.

Minnesota Başsavcısı Keith Ellison, Floyd'un ölümüne neden olduktan sonra görevden alınan polis memuru Chauvin'in cinayet suçlaması derecesinin 3. derece yerine 2. dereceden yargılanmasına karar verdi. Olay yerinde bulunan ve olay sonrasında görevlerinden alınan diğer üç polisin de cinayete yardım ve yataklık suçlamasıyla mahkeme karşısına çıkacağı belirtildi.

Derek Chauvin'in 8 Haziran tarihinde mahkemeye çıkacağı bildirilirken mahkeme heyeti tarafından suçlu bulunması halinde 40 yıla kadar hapis cezası alcabileceği bekleniyor.