Alman polisi Türk avukata ters kelepçe taktı

Alman polisi Türk avukata ters kelepçe taktı

Almanya’nın başkenti Berlin’de Türk avukat Ahmet Çelebi’ye ters kelepçe takıldı. Arabası çekilen müvekkiline hukuki danışmanlık yapmak üzere giden Çelebi bir anda darp edildi.

Almanya’nın başkenti Berlin’de Türk avukat Ahmet Çelebi’ye, arabası çekilen müvekkiline hukuki danışmanlık yapmak üzere gittiği yerde polis tarafından darp edilerek ters kelepçe takıldı. Çelebi avukat olduğunu söylese de polis bunu dinlemedi. Polisin kendisine, bize arkanı dönemezsin, bu polise saygısızlıktır şeklinde bir ikazda bulunduğunu söyleyen Çelebi’ye her şeye rağmen ters kelepçe takıldı.

Parmağımda Yırtık Var 8 Hafta Tedavi Görmek Zorundayım

Uzun yıllardır Berlin’de yaşadığını ancak böyle bir şey yaşamadığını söyleyen Avukat Ahmet Çelebi, ‘’Müvekkilimin arabası çekiliyormuş. Bu yüzden benden yardım istedi. Ben de müvekkilimi arayayım diye arkamı döndüğüm sırada polis bize arkanı dönemezsin, bu bize saygısızlıktır şeklinde bir ikazda bulunarak omzumdan tuttu. Ellerimi birleştirerek ters kelepçe taktılar. Ben kendimi avukat olarak tanıtsam da cevap alamadı. Polisin biri parmağımı burktu. Parmağımın kapsülü yırtıldı. Bu yüzden 8 haftalık bir tedavi sürecine gireceğim’’ dedi.

Polis Bana Hakaret Etti

Çelebi, ‘’Polislerde ırkçı bir yaklaşım var gibiydi. Birisi bana asosyal pislik dedi. Ben Türk değil de Alman olsaydım bunları bana yapmazlardı. Beni darp ettikleri anı kameralara çektik. Arkadaşım çekim yaptığı esnada polis onu da yere yatırarak kelepçeledi. Polis görevimi yapmamı engelledi. Polislere dava açacağım. Son zamanlarda Alman polisi yabancılara karşı şiddet uyguluyor’’ dedi.