8 milyon dolara ev alan YouTuber kimdir? Güney Koreli Boram dünyada gündem oldu!

8 milyon dolara ev alan YouTuber kimdir? Güney Koreli Boram dünyada gündem oldu!

Güney Kore’nin başkenti Seul’de 8 milyon dolara 5 katlı bir ev alan 6 yaşındaki kız çocuğu Boram, ülkede ve dünyada günün en çok konuşulanları arasına girdi.

Son yıllarda artan Youtube kullanıma bağlı olarak ortaya çıkan Youtuber’lık ile sosyal medya üzerinde popüler olan birçok kişi oldu. Ancak Youtuber’lar arasında en çok konuşulanlardan olan 6 yaşındaki Boram, Güney Kore’nin başkenti Seul’den aldığı 8 milyon değerindeki gayrimenkulü ile ülkede şok etkisi yarattı. Boram, 8 milyon dolara 5 kattan oluşan bir apartman satın aldı.

CNN tarafından duyurulan haberde, popüler video paylaşım sitesi Youtube üzerinde iki hesabı bulunan ve toplamda 30 milyonu geçen takipçi sayısı ile aylık kazancının 3 milyon dolar olduğu konuşuluyor. Boram’ın bir hesabında 17.6 milyon takipçi bulunurken, diğer hesabında 13.6 milyon takipçisi bulunuyor. Ayrıca Boram’a ait videolar arasında 300 milyondan fazla izlenme sayısına erişen videolar da bulunuyor. FORBES’in paylaştığı araştırma sonucuna göre 2018 yılının en fazla gelir elde eden Youtuber’ı Amerika Birleşik Devletleri’nde yaşayan Ryan Kaji olarak açıklanmıştı.