Ana Sayfa DÜNYA Dijital Kiralama Sisteminde Skandal Olay

Dijital Kiralama Sisteminde Skandal Olay

İnternet üzerinden evini kiraya vermek isteyenler ile kiralamak isteyenleri buluşturan AirBnb uygulamasında bir skandal daha. Evli çiftin kalacağı yatak odasına kamera yerleştirildiği öğrenildi.

44
0

Teknolojik gelişmeler hayatımıza kattığı büyük kolaylıklarla beraber birçok riski de beraberinde getiriyor. Hack, sanal hırsızlık ve çeşitli dolandırıcılıklar bir yana online platformlarda yollarımızın kesiştiği insanlarla ilgili olarak yaşayabileceğimiz sorunların haddi hesabı yok. Bu anlamda dünya basınında büyük yankı uyandıran yeni bir olay ile ilgili bildirim ise Kanada’dan geldi. Tatil için Kanada’nın Toronto şehrine giden İngiliz çift, intenet üzerinden kiraladıkları evin yatak odasında gizlenmiş kamera buldu. Üstelik kamera, odanın içinde doğrudan yatağı kaydedecek şekilde konumlandırılmıştı.

AİRBNB SKANDALINDA YENİ DALGA

Daha önce AirBnb ile ilgili olarak bir kiracının, kiraladığı evi büyük hasara uğratması ve eve dışkı bırakması skandalı büyük yankı uyandırmıştı. Bu defa ise fuhuş çetesi olduğu düşünülen bir grup tarafından kiraya verilen evlerde kameraların gizlendiği iddia ediliyor. AirBnb uygulaması üzerinden Kanada’nın Toronto şehrinde ev kiralayan Dougie Hamilton ve kız arkadaşı, kiraladıkları evin yatak odasında bir dijital saat içerisine yerleştirilmiş kamera tespit ettiler. Kameranın doğrudan çiftin birlikte uyuyacakları yatağa doğru konumlandırılmış olması ise korku yarattı. Olay AirBnb yetkililerine bildirilirken, çift polis ile de temasa geçti. Dougie Hamilton tarafından yapılan açıklamalara göre kamerayı yerleştirenlerin fuhuş çetesi olması mümkün. Polisler, soruşturma başlatarak olayı inceleme altına aldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here