Ana Sayfa SPOR Çaykur Rizespor Cephesi’nden Kritik Beyan

Çaykur Rizespor Cephesi’nden Kritik Beyan

Spor basınında bir süredir yer alan Çaykur Rizespor’un Tarık Çamdal ile ilgilendiği yönündeki söylentilere takımdan onay gelmedi ve söylentiler yalanlandı.

15
0

Spor basınında bir süredir yer alan Çaykur Rizespor’un Tarık Çamdal ile ilgilendiği yönündeki söylentilere takımdan onay gelmedi ve söylentiler yalanlandı.

Türkiye’de Süper Lig’de Galatasaray’ın önemli isimlerinden birisi olarak futbol kariyerini sürdüren 27 yaşındaki genç oyuncu Tarık Çamdal, futbol basınında bir anda Çaykur Rizespor ile anılmaya başladı. Oyuncunun özellikle intenet mecralarında ve sosyal medya araçlarında Rizespor’un kendisi ile ilgilendiği yönündeki haberleri bir anda hızla yayılmaya başladı. Alman asıllı Türk futbolcu Tarık Çamdal ile ilgili olarak “Rizespor yolunda” haberleri ise takımın resmi web sitesi üzerinden yalanlandı. Takımın kurumsal bir dille asılsız olarak ilan ettiği basın açıklaması taraftarların beklentisini bir anda bertaraf etti.

SÜPER LİG’DE KALICI OLMAK İSTİYOR

Çaykur Rizespor, yeniden yükseldiği Süper Lig’de bu sene büyük mücadele vererek ikinci lige düşmemeye çalışacak. Şampiyonluk için de büyük mücadele edecek olan takım transfer sürecini yoğun olarak ilerletiyor. Son günlerde ortaya çıkan Tarık Çamdal haberlerini asılsız olarak ilan eden takım kulübe yalan haberlerle zarar vermeye çalışılmasına sert tepki gösterdi. Bilgi kirliliğini eleştiren takımın yönetim kurulu, Rizespor’un en güçlü ve donanımlı şekilde yapılandırılması için tüm kadronun seferber olduğunu ve taraftarların bu konuda rahat olması gerektiğini ifade etti.

Takım şeffaflık konusunda taraftarları ile arasında duvar bırakmayan bir profil çizerken, takımın mali açıdan güçlük çektiği bir konunun takıma sağlık sorunları ile destek vermemesine karşın dört senelik sözleşmesi ile ödeme talep eden Kweuke olduğu ifade edildi. Oyuncunun sözleşme feshini kabul etmemesinin yanında ayrıca ödemelerini de talep ettiği öğrenildi. Takımın yaptığı açıklamalara göre oyuncunun ücreti sponsordan gelen destekten bile daha fazla.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here