Ana Sayfa EKONOMİ Borsadan Çıkma Kararı Söz Konusu!

Borsadan Çıkma Kararı Söz Konusu!

Dünya çapında kısa sürede büyük başarı elde eden TESLA firmasının CEO'su Elon Musk, New York Borsası'ndan çekilebileceğini Twitter üzerinden duyurdu.

30
0

Dünya çapında kısa sürede büyük başarı elde eden TESLA firmasının CEO’su Elon Musk, New York Borsası’ndan çekilebileceğini Twitter üzerinden duyurdu.

Uluslararası anlamda inanılmaz bir hızla şöhreti yakalayan ve teknolojik anlamda büyük başarılara imza atan TESLA firmasının CEO’su Elon Musk’ın Twitter üzerinden paylaştığı bir cümle ortalığı kattı karıştırdı. Attığı tweetlerle sıkça gündeme gelen Elon Musk, yaptığı yeni paylaşımda TESLA firmasını hisse başı 420 dolardan borsadan çekmeyi düşündüğünü açıkladı. Bu konu ile ilgili olarak şirketin personellerine mail gönderdiği öğrenilen Elon Musk’un kesin kararını ise henüz vermediği öğrenildi. Elon Musk’ın Tesla’nın web sitesinde yayınlanmasına izin verdiği maile göre kararın TESLA’nın daha iyi bir şekilde yönetilmesi için olacağını paylaştığı görülüyor.

TESLA ÇALIŞANLARININ DİKKATİ DAĞILIYOR

TESLA’nın New York Borsası’nda çok şiddetli dalgalanmalarla karşı karşıya olduğunu savunan Elon Musk, bu dalgalanmalar nedeniyle firmanın çalışanlarının da dikkatlerinin dağıldığını ifade ediyor. Halen halka açık durumundaki TESLA’nın çeyrek dilimlerde açıklanan bilançonun da firma kararına yaptığı etkiler nedeniyle ve bu kararların uzun vadede doğru sonuç getirmemesi sebebiyle hisseleri çekebileceğini ifade etti.

Elon Musk, hisselerin çekilmesi konusunda yaptığı değerlendirmelerde, TESLA’nın borsadan çekilmesi halinde firmanın paydaşı olanların yatırımcı olarak kalmasını istediğini ancak eğer hissesini satmak isteyen olursa hisse başı 420 $ ödeyebileceğini beyan etti. Musk’ın kararının hissedarların oyları ile kesinlik kazanacağı bilgisi paylaşılırken, gelecekte daha ön görülebilir şartlar altında borsaya tekrar girilebileceği bilgisi paylaşıldı.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here