Ana Sayfa SPOR Bir Kez Daha Şok Etti, İşte Ronaldo’nun Bilimsel Yaşı

Bir Kez Daha Şok Etti, İşte Ronaldo’nun Bilimsel Yaşı

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, Juventus transferi sürecinde. İlk defa doktor kontrolünden geçen süper star futbolcunun sağlık bilgileri doktorları şaşkınlığa uğrattı.

16
0

Dünyaca ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo, Juventus transferi sürecinde. İlk defa doktor kontrolünden geçen süper star futbolcunun sağlık bilgileri doktorları şaşkınlığa uğrattı.

Uzun yıllar Real Madrid’de forma giyerek ve Portekiz Milli Takımı’nı temsil ederek çim sahada inanılmaz işlere imza atan Cristiano Ronaldo’nun Juventus’a transferi geçtiğimiz hafta kesinleşmişti. Henüz 33 yaşında olan Portekizli futbolcunun transfer süreci ile ilgili beklenen gelişmeler ise bir bir basına yansımaya devam ediyor. Bu kapsamda İtalya’da ilk defa hekimler tarafından sağlık kontrolünden ve taramadan geçirilen Cristiano Ronaldo ile ilgili sağlık raporları hem doktorları hem de takım yöneticilerini şaşkınlığa uğrattı. Genç futbolcunun biyolojik yaşını ortaya koyan tarama sonucunda bulunan sonuç oldukça beklenmedikti.

YAŞININ ÇOK ALTINDA

Başarılı futbolculuğunun yanında, kariyeri boyunca birçok markanın da yüzü haline gelen Cristiano Ronaldo’nun sağlık taraması sonuçlarına göre biyolojik yaşı 20 olarak belirlendi. Vücudundaki kas ve yağ kütlesinin analiz edilmesi sonucunda, genç futbolcunun bu şartları koruması halinde 40 yaşına dek çok başarılı bir şekilde kariyerini sürdürebileceği öne sürüldü.

İtalyan Gazetesi, La Gazzetta’nın yayınladığı bilgilere göre Ronaldo’nun vücudundaki yağ kütlesi %7 ve kas kütlesi ise %50 olarak belirlendi. Ortalama olarak futbolcularda karşılaşılan yağ kütlesi %11 ve kas oranı da %46 iken Ronaldo’nun bu özelliklere sahip olması tüm doktorları şaşırttı. Bu kapsamda fiziksel özellikleri 20 yaşlarındaki futbolcularla benzer özellik taşıyor denilen Cristiano Ronaldo’nun ilerleyen yaşlarında da futbol performansının düşmeyeceğine işaret edildi. Astronomik rakamlarla takımlar arası transferlere ismi giren başarılı oyuncu, bu sene Juventus forması giyerek hünerlerini sergileyecek. İtalyan ekipten bu kapsamda yıllık 30 milyon € ödeme alacak olan Cristiano Ronaldo için Real Madrid’e 100 milyon € bonservis ödendiği biliniyor. Ayrıca başarılı futbolcuya yat ve özel uçak tahsis edildiği de aktarılan bilgiler arasında yer alıyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here