Ana Sayfa GÜNDEM Bayram Öncesi Emekli Vatandaşlara Müjde

Bayram Öncesi Emekli Vatandaşlara Müjde

Emekli vatandaşlar için geçtiğimiz aylarda müjdelenen Kurban Bayramı ikramiyesinin resmi tarihi belli oldu. Tarihler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı'nın resmi yazısında yer alıyor.

18
0

Emekli vatandaşlar için geçtiğimiz aylarda müjdelenen Kurban Bayramı ikramiyesinin resmi tarihi belli oldu. Tarihler Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı’nın resmi yazısında yer alıyor.

Ramazan Bayramı’ndan önce de emeklilere verilen ikramiye ödemeleri Kurban Bayramı için ne zaman verilecek konusu bir hayli merak edilmekteydi. Bu kapsamda Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt tarafından yapılan resmi açıklamalar ile ikramiyelerin ne zaman ödeneceği kesinlik kazandı. Emekli vatandaşları sevindiren müjdeli haber ile birlikte ikramiyenin ödeme tarihinin netlik kazanması ile birlikte heyecanlı bekleyiş de başlamış oldu. Bu kapsamda Bakan Zümrüt’ün Bağ-Kur, SSK ve Emekli Sandığı emeklilerine yönelik olarak ikramiye ödemelerine ilişkin belirlenen resmi tarihi 16-17 Ağustos olarak açıkladığı bilgisi paylaşıldı.

EMEKLİYE BİN TL BAYRAM İKRAMİYESİ

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt tarafından yayınlanan yazılı açıklama yılın son bayram ikramiyesinin verileceği tarihin kesinleştiğini bildiriyor. Yayınlanan yazılı bildiriye göre Bağ-Kur ve SSK emeklilerine ayrı, Emekli Sandığı emeklilerine ise ayrı bir tarihte ikramiye ödemeleri gerçekleştirilecek. Bin TL tutarında ödenecek olan ikramiyelerin tarihleri ise Ağustos ayının tam ortasına denk geliyor.

Yayınlanan resmi açıklamaya göre SSK ve Bağ-Kur emeklileri 16 Ağustos’ta Kurban Bayramı için verilen bin TL tutarındaki ikramiyelerini alabilecekler. Emekli Sandığı’ndan emekli olan vatandaşlar ise 17 Ağustos tarihinde ikramiyelerini hesaplarında görüntüleyebilecekler.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here