Ana Sayfa TEKNOLOJİ Apple’ın En Büyük Ticari Başarısı Onunla Oldu

Apple’ın En Büyük Ticari Başarısı Onunla Oldu

Dünya teknoloji devi Apple’ın geçtiğimiz sene çıkardığı iPhone X modeline ilişkin ticari veriler şaşırttı. İkinci el piyasasında değerini en iyi koruyan Apple telefonunun X olduğu ortaya çıktı.

14
0

Dünya teknoloji devi Apple’ın geçtiğimiz sene çıkardığı iPhone X modeline ilişkin ticari veriler şaşırttı. İkinci el piyasasında değerini en iyi koruyan Apple telefonunun X olduğu ortaya çıktı.

Amerikalı teknoloji firması Apple, geçtiğimiz sene büyük bir sürpriz yaparak 10. yıla özel bir model yayınladı. Firmanın iPhone serisinin bu yıl dönüm tarihinde X (10) modeli tanıtılırken aynı zamanda serinin merakla beklenen iPhone 8 ve 8 Plus modelleri de tanıtılmıştı. Çok sayıda Apple kullanıcısının ilgi göstermesinin yanında, birçok kişi tarafından yapısal özellikleri eleştirilen iPhone X modeli, yine de ticari alanda değerini en iyi koruyan telefon olarak tarihe geçti. Apple’ın bugüne dek yayınlamış olduğu tüm iPhone modellerine kıyasla ikinci el piyasasında değeri perakende fiyatına neredeyse eşit olan ve bir sürelik periyoda rağmen ciddi bir değer kaybı yaşamayan iPhone X böylelikle Apple’ın en iyi ticari başarılarından birisi oldu.

FORTUNE DERGİSİ ONAYLADI

Fortune dergisi tarafından yayınlanan habere göre Apple’ın iPhone X modeli, ikinci el piyasada orijinal fiyatının %85’ini koruyarak alınıp satılıyor. Böylelikle zirveye çıkan iPhone X için ortaya konulan bir diğer veriye göre ise toplu alım yapanların %75 bedelle aldığı X’leri %100 fiyatına perakende olarak sattığını ortaya koyuyor. Teknoloji meraklıları açısından ise bu veriler şaşırtmadı. Apple’ın diğer akıllı telefonlara kıyasla ticari anlamda değerini yoğun olarak koruduğu biliniyor. Zira elde edilen bu veriler iPhone X kullanıp gelecekte model yükseltmek için satış yapmayı düşünenleri bir hayli mutlu ediyor.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here