Ana Sayfa DÜNYA Amerika Alevlerle Boğuşmaya Devam Ediyor!

Amerika Alevlerle Boğuşmaya Devam Ediyor!

Amerika'nın Kaliforniya eyaletinde hem kuzey hem de güney bölgede başlayan yangınlar eyaleti sarmaya devam ediyor. Yetkililer olağanüstü hal ilan ettiler.

32
0

Amerika’nın Kaliforniya eyaletinde hem kuzey hem de güney bölgede başlayan yangınlar eyaleti sarmaya devam ediyor. Yetkililer olağanüstü hal ilan ettiler.

Amerika Birleşik Devletleri bu sene peş peşe ortaya çıkan doğa felaketleri ile mücadele ediyor. Geçtiğimiz Çarşamba günü Güney Kalifoniya bölgesinde ortaya çıkan ve sebebi bulunamayan yangının kundaklama şüphesi taşıdığı aktarılmıştı. Cuma günü Kuzey Kalifoniya’da ise yaz mevsimi etkileri ile yüksek sıcaklıklarla başlayan yangın eyaleti tepeden tınağa ateşe verdi. Kalifoniya Eyalet yönetimi ise yaşanan faciaların şiddetlenmesinin ardından olağanüstü hal ilan etti. Peşpeşe gelen yangınlar sonucunda vatandaşlar seferber olarak yangına müdahaleye girişirken şuana dek yangın söndürme çalışmalarında 1 itfaiye personeli ve 1 buldozer operatörünün yangında yaşamını yitirdiği öğrenildi.

ÇOK GENİŞ BİR ALANI ETKİLEDİ

Kalifonia Eyaleti hem güneyden hem de kuzeyden başlayan yangınlarla sarsılırken, Cuma günü başlayan yangında, yangının etkilediği bölgede 65 yapının kullanılamaz hale geldiği ve yangının 178 km2’lik alanda etkili olduğu ve bu yangının sadece %3’lük kısmının kontrol altına alınabildiği bilgisi paylaşıldı. Ülke yönetimi tarafından yakından takip edilen yangın için söndürme çalışmaları yoğun olarak devam ederken, bir canlı yayın esnasında çalışanların ekranlara yansıyan görüntüleri durumun ciddiyetini bir kez daha hatırlattı. Canlı yayındaki televizyon sunucusu binayı tahliye ettiklerini ve bulundukları bölgenin güvenli olmadığını aktardı ve canlı yayın durduruldu. Sunucu Tamare Damante yayının sonlandırılmasından önce herkesin bölgeyi tahliye etmesini ve güvende kalmasını temenni etti. Yangın etkisiyle şuana dek 1 kasaba tamamen kül olurken, 91.000 nüfuslu Redding şehri yangının tehdidi altına girdi.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here