Ana Sayfa DÜNYA ABD ve Rusya, BMGK’da Türkiye’yi kınama teklifini redderek veto etti

ABD ve Rusya, BMGK’da Türkiye’yi kınama teklifini redderek veto etti

Bugün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu (BMGK), Türkiye'nin suriye'ye karşı başlattığı Barış Pınarı Harekatı görüşmek için toplandı. Genel kurul toplantısında harekata karşı 6 ülkenin, Türkiye’yi kınama teklifi, ABD ve Rusya tarafından veto edildi.

30
0

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) tarafından Fırat’ın doğusunda başlatılan ve bölgenin terösristlerden temizlenerek bölgeye barış ve huzurun getirilmesi için düzenlenen operasyonlar devam ederken bugün Birleşmiş Milletler Genel Kurulu, (BMGK) bir toplantı düzenledi.

Düzenlenen toplantıda görüşülen Barış Pınarı Harekatıyla ilgili 6 ülke kurula kınaman teklifi sundu. Almanya, Belçika, Polonya, Fransa, Britanya ve Estonya tarafından getirilen kınama teklifini oylamaya sunan BMGK toplantı oturumunu kapalı oalark gerçekleştirdi.

6 Ülkenin Türkiye’nin Suriye’de başlattığı Barış Pınarı Harekatını sonlandırması için verdiği kınama teklifi, ABD ve Rusya tarafından veto edildi. Birleşmiş Milletler Genel Kurulu sonrasında ortak açıklama yapan 6 ülke, Türkiye’ye tek taraflı operasyonu bitirme çağrısında bulundu.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here