Ana Sayfa EKONOMİ 16 Kuruşluk İndirim Bu Defa Yansıyor

16 Kuruşluk İndirim Bu Defa Yansıyor

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası, petrol fiyatlarında ortalama olarak 16 kuruşluk indirimin olacağını duyurdu. Vatandaşlar gece yarısından itibaren indirimli akaryakıt alabilecek.

34
0

Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası’nın kamuoyuna duyurduğu bilgiye göre petrol fiyatları gece yarısından itibaren 16 kuruş indirimle satılacak. Ankara’da şuanda ortalama olarak 6,50’den satılan benzinin fiyatı istasyonlarda ortalama olarak 6,34 TL’den satılacak. İstanbul’da ise istasyonların benzin fiyatı ortalaması 6,39 olarak karşımıza çıkmakta.  Gece yarısından itibaren İstanbul’daki vatandaşlar 6,23 TL’den benzin satın alabilecekler. İzmir’de ise benzin 6,49 TL’den 6,33 TL’ye inecek.

Son indirimle birlikte iki ilde benzin fiyatının motorinden daha ucuz olacağı öğrenildi. Antalya’da ise benzin, motorine göre 1 kuruş daha ucuzdan satılacak. Van’da ise benzinin motorine göre 2 kuruş daha ucuz olacağı açıklandı.

Şuana Kadar 57 Kuruşluk İndirim Yapılmıştı

Mayıs ayından itibaren eşel mobil sistem uygulamasına geçilmişti. İran petrol satışına ambargo koyulan ülkeler arasında Türkiye’nin yer almaması ve döviz kuru petrol fiyatını düşüren sebepler arasında yer almakta. Kasım ayının başından beri benzine 57 kuruşluk indirim yapılmıştı.  Gece yarısından itibaren geçerli olarak 16 kuruşluk indirimle Kasım ayında petrol 73 kuruş ucuzlamış olacak.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here